اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود رضا عراقی روز چهارشنبه در ستاد بازآفرینی شهری همدان افزود: اگر برنامه ای در زمینه بازآفرینی شهری تهیه و در نشست هایی در مورد آن بحث و تبادل نظر می شود، این جلسه ها باید در نهایت به اجرایی شدن موفق آن برنامه منتهی شود.
وی ادامه داد: بی شک اگر در هر نشست به بحث در مورد برنامه جامع اقدام مشترک بازآفرینی اکتفا کنیم و برنامه ها و اقدامات به مرحله عمل نرسد، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و تحول و تغییری در بافت های فرسوده شاهد نخواهیم بود.
عراقی اظهار داشت: بنابراین ضرورت دارد که هر تصمیمی که در نشست های ستاد بازآفرینی گرفته می شود توسط دستگاه های مرتبط پیگیری و عملیاتی شود.
معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه برای مشاوره و اجرای طرح ها از مشاوران و شرکت های بومی استفاده شود افزود: در حاشیه شهر مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که دولت با صدور دستورالعمل بازآفرینی محلات شروع به کاهش فاصله‌ها و برقراری عدالت اجتماعی کرده است.
عراقی با بیان اینکه استان همدان بازآفرینی محلات را خیلی زودتر از دستورالعمل کشوری آغاز کرده است اظهار داشت: کار جدی‌تری در مناطق بازآفرینی و کم برخوردار باید صورت گیرد و دولت سازمان برنامه و بودجه را موظف کرده 30 درصد از اعتبارات استانی در محلات بازآفرینی هزینه شود که نشان دهنده توجه دولت به این مناطق است.
شهردار همدان نیز گفت: 2 هزار و 500 هکتار از اراضی شهر همدان در قالب مناطق کمتر توسعه یافته، حاشیه شهر و بافت تاریخی در طرح بازآفرینی قرار دارند.
عباس صوفی افزود: در چند سال اخیر در این مناطق پروانه رایگان صادر می شود و برای بهبود کیفیت زندگی در محلات باید این اقدامات صورت گیرد.
گفتنی است؛ مساحت کل بافت فرسوده استان همدان چهار هزار و 507 هکتار است ومحدوده‌های هدف بازآفرینی در استان همدان شامل 9 شهرستان همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، رزن، کبوترآهنگ ، فامنین و بهار هستند که در هر کدام محلات تاریخی، بافت نابسامان میانی، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، روستاهای الحاقی و محدوده‌های ناهمگون و بافت‌های تاریخی تعریف شده‌اند.
7523/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.