اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در 57 کیلوگرم میثم فیروز آبادی، 74 کیلوگرم مسعود کمروند و در وزن 97 کیلوگرم دانیال شریعتی نیا و هادی وفایی همگی از استان همدان در ترکیب تیم منتخب کشورمان در این رقابت ها به میدان رفتند.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی با حضور 10 تیم خارجی آذربایجان، ترکیه، گرجستان، بلاروس، قرقیزستان، ارمنستان، هلند، مجارستان، روسیه و سریلانکا و کشتی گیران مطرح کشورمان به میزبانی کرمانشاه برگزار شد و کشتی گیران همدانی آنطور که انتظار می رفت نتایج مطلوبی کسب نکردند.
هر چند در این بین بازهم دانیال شریعتی کشتی گیر جوان و آینده دار سنگین وزن استان همدان توانست به نشان برنز برسد اما مسعود کمروند در میان ناباوری حذف شد، فیروزآبادی در مقابل حریف خارجی خود کم آورد و هادی وفایی نیز نتوانست به مدال برسد.
در وزن 57 کیلوگرم میثم فیروآبادی کشتی گیر نهاوندی ابتدا پنج بر صفر رضا علیجان زاده را شکست داد اما در کشتی دوم خود برابر غمزات حاجی خالیدوف از مجارستان 8 بر 6 مغلوب شد.
با حذف خالیدوف مجاری فرصت ادامه کار برای فیروزآبادی مهیا نشد و از دور رقابت ها حذف شد.
در وزن 74 کیلوگرم مسعود کمروند دیگر کشتی گیر نهاوندی شروع خوبی داشت و 6 بر 2 واروژان کاجویان از ارمنستان را برد.
کمروند که قبل از اعزام به عنوان یکی از شانس های اصلی کسب مدال تلقی می شد، در کمال ناباوری برابر حامد رشیدی 8 بر 6 شکست خورد تا وداع تلخ با این مسابقات داشته باشد.
هر چند تیم مربیان همدان نسبت به قضاوت داوری این بازی اعتراض شدید داشتند اما تاثیری بر نتیجه نداشت.
اما در وزن 97 کیلوگرم حامد زرین کمر برابر هادی وفایی پور دیگر کشتی گیر استان همدان نتیجه یک طرفه را رقم زد و 10 بر صفر پیروز شد تا وفایی پور نیز بازگشت اندوهگین از این مسابقات داشته باشد.
در همین وزن دانیال شریعتی در بازی نخست برابر علی شعبانی حریف غایب خود برنده اعلام شد اما در بازی دوم برابر علیرضا گودرزی کشتی گیر باتجربه و قدرتمند کشورمان با اختلاف نزدیک 10 بر 8 شکست خورد تا به دیدار رده بندی برود.
شریعتی در دیدار رده بندی به مصاف نورداولتوف کشتی گیری از کشور قرقیزستان رفت و با نتیجه قاطع 11 بر صفر به پیروزی دست یافت.
شریعتی نیا تنها مدال آور کشتی همدان در این عرصه از مسابقات بود.
همچنین داریوش کمروند و علی محمد مالمیر 2 تن از مربیان ارزنده کشتی همدان نیز هدایت کشتی گیران منتخب استان در جام بین المللی تختی را برعهده داشتند.
همدان با یک نشان برنز ، سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی را برای خود به پایان برد.
7520/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.