اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا فتحعلی محمدزاده روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سهند ملایر افزود: حدود 77 درصد از واحدهایی که در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر شده اند، زیر پوشش سیستم تصفیه خانه فاضلاب هستند.
وی بیان کرد: در 202 شهرک و نواحی صنعتی کشور در قالب 229 مُدول تصفیه خانه فاضلاب فعال است و احداث تصفیه خانه های فاضلاب مرکزی یکی از خدماتی است که به صورت متمرکز در شهرک های صنعتی ارایه می شود.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هدف از احداث تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک های صنعتی را کنترل آلایندگی، کمک به مسایل زیست محیطی، کمک به توسعه پایدار و کاهش بار آلایندگی واحدهای صنعتی عنوان کرد.
محمدزاده بازگرداندن پساب خروجی تصفیه خانه ها به داخل شهرک برای آبیاری فضای سبز را هدف مهم دیگر احداث تصفیه خانه فاضلاب برشمرد و گفت: این اقدام کمکی برای تامین منابع آبی شهرک صنعتی است تا بتوانیم از آبی که در اختیار داریم، حداکثر استفاده را داشته باشیم.
وی افزود: در مجموع در استان همدان 10 شهرک و نواحی صنعتی دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند که حدود 76 درصد واحدهای مستقر در این شهرک ها زیر پوشش سیستم تصفیه خانه فاصلاب قرار دارند.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: در شهرک صنعتی سهند ملایر نیز واحدهای فعال صنعتی زیادی مستقر است که در حوزه مواد غذایی و کشمش فعالیت می کنند و بیشتر آنها در امر صادرات فعال اند.
محمدزاده با بیان اینکه اکثر این واحدها به کشورهای اروپایی صادرات دارند که در شرایط فعلی کشور کمک خوبی برای ارز آوری است گفت: این افتخاری برای این منطقه است که بتوانیم علاوه بر توسعه صادرات، واحدهای تولیدی و صنعتی را نیز فعال کنیم.
وی یادآور شد: یکی از کارهایی که نتیجه این اقدام ارزنده است کمک به کشاروزی و توسعه اراضی کشاروزی برای کشت انگور و تولید کشمش است که مهمترین محصول این شهرستان به شمار می رود.
محمدزاده بیان کرد: به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 294 طرح در حوزه زیرساخت های صنعتی با اعتبار 2 هزارو 720 میلیارد ریال بهره برداری می شود.
به مناسبت هفتمین روز از ایام دهه فجر تصفیه خانه شهرک صنعتی سهند ملایر با اعتبار 40 میلیارد ریال با میزان اشتغالزایی پنج تن روز پنجشنبه با حضور نمایندگان مجلس، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار همدان، فرماندار ویژه ملایر، مدیرعامل شرکت شهرک های همدان و جمعی از مدیران به بهره برداری رسید.
ملایر دارای هفت شهرک و نواحی صنعتی است.
7528/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.