اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از مدرسه برکت اسلامشهر آق گل گفت: در ایام دهه فجر امسال بیش از 140 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از چهار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
باب الله فتحی با اشاره به حضور معاون اول رییس جمهوری در استان همدان و ملایر بیان کرد: 2 واحد بزرگ اقتصادی فروسیلیس در این شهرستان افتتاح شد و همزمان عملیات اجرایی 2 طرح نیز آغاز شد.
وی ادامه داد: بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر امسال برای بهره برداری و یا آغاز عملیات اجرایی هزینه شد که اشتغالزایی حدود یک هزار تن را به دنبال داشت.
فرماندار ویژه ملایر با اشاره به برگزاری اقدامات مهمی همچون جشنواره ملی مبل و منبت و ثبت جهانی انگور ملایر و دیگر آیین های فرهنگی و مذهبی بیان کرد: با ثبت ملی منبت و ثبت جهانی انگور رونق اقتصادی خوبی در شهرستان ایجاد شده و بسترهای لازم برای سرمایه گذاری مهیا است.
فتحی اضافه کرد: از محل پرداخت تسهیلات فراگیر، صندوق توسعه ملی و اشتغال روستایی در 6 ماه گذشته رقم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در این شهرستان از 38 میلیارد ریال به بیش از 400 میلیارد ریال رسید که جایگاه خوبی را در سطح استان داریم.
وی ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های نمایندگان مجلس و دیگر مدیران این شهرستان در اجرای طرح های عمرانی و همچنین توسعه فضای آموزشی گفت: بنیاد برکت گام بسیار خوبی در این زمینه برداشته است که زمینه تحصیل برای دانش آموزان را در دورترین نقاط شهرستان ایجاد کرده است.
معاون استاندار همدان ادامه داد: اقدامات و کمک های بسیار خوبی برای توسعه شهر جدید اسلامشهر آق گل انجام شده که شاهد بهره برداری از طرح های خوبی بودیم.
فتحی یادآور شد: ملایر به دلیل جایگاه ویژه ای که در سطح استان همدان در راستای اجرای طرح های عمرانی دهه فجر دارد، در مقایسه با سایر شهرستان ها پیشتاز است.
معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان نیز گفت: 2 مدرسه از محل اعتبارات بنیاد برکت در روستای «زمان آباد» با اعتبار 6 میلیارد و 900 میلیون ریال با تعداد هفت کلاس و 700 مترمربع زیربنا و اسلامشهر آق گل با 10 میلیارد و 500 میلیون ریال در 9 کلاس درس و 850 مترمربع مساحت افتتاح شد.
محمدرضا مرادی بیان کرد: یک مدرسه نیز از محل بنیاد برکت در روستای «حسین آباد شاملو» در دست اجرا است و 2 مدرسه نیز سال گذشته در روستاهای دوریجان و منگاوی از محل بنیاد برکت به بهره برداری رسید.
وی افزود: در کل استان همدان از مجموع اعتبارات ملی، استانی و بنیاد برکت در ایام دهه فجر 25 طرح با 17 هزار مترمربع زیربنا اجرا و به بهره برداری رسید.
مرادی یادآور شد: با اجرای این طرح ها در مجموع 83 کلاس درس افتتاح شد که از این تعداد 18 کلاس درس مربوط به ملایر است.
به گزارش ایرنا، در مجموع 60 طرح از محل بنیاد برکت در سطح استان همدان در دست اجرا است که از این تعداد پنج طرح مربوط به شهرستان ملایر است.
7528/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.