اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت السلام سید محمد حسن فاضلیان روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان افزود: به دلیل تقارن ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر، فجر امسال به عنوان «فجر فاطمی» نام گذاری شده است.
وی اظهار داشت: برگزاری 25 نماز جمعه در همدان و 500 نماز جمعه در سراسر کشور از برکات انقلاب اسلامی محسوب می شود.
حجت السلام فاضلیان عنوان کرد: امروز انقلاب ما بُعد جهانی و بین المللی دارد؛ امروز پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی، ندای استقلال، آزادی و حریت در تمام جهان طنین انداز شده است.
رئیس ستاد اجرایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در همدان خاطرنشان کرد: امسال باید هم دهه فجر را گرامی بداریم و هم سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) را به بهترین شکل ممکن برپا کنیم.
وی تاکید کرد: از 17 بهمن به مدت سه شب تمام چراغانی ها خاموش و عزاداری برای حضرت زهرا (س) با شور خاصی برگزار می شود.
حجت السلام فاضلیان ادامه داد: در آسانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه های زیادی در قالب 23 کارگروه، با حضور سازمان ها و نهادهای مردمی تشکیل و برنامه های این ایام تدوین شد.
وی عنوان کرد: همایش طلایه داران، امتحان قرآنی نور، رژه موتورسواران و تاکسی داران، اجرای گروه سرود دانش آموزی از جمله برنامه های آغازین دهه فجر بود.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همدان ادامه داد: در طول این ایام تا روز 22 بهمن، 100 مسجد در استان و 20 مسجد در شهر همدان برنامه های ویژه ای برگزار می کنند.
وی با بیان اینکه سخنران های کشوری و خارج از کشور در برخی از مراسم های استان شرکت می کنند افزود: امسال چهل سال از این انقلاب شکوهمند می گذرد در شرایطی چهلمین سال انقلاب را جشن می گیریم که استکبار جهانی و دشمنان از همان روز اول به دنبال سرنگونی این انقلاب بودند.
حجت السلام فاضلیان اضافه کرد: تا سال 55 نزدیک به 45 هزار مستشار آمریکایی در کشورمان زندگی می کردند و مدیریت شاه و کشور در دست آنها بود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همدان با تاکید بر اینکه استقلال ملت ایران یکی از دستاورد های عظیم این انقلاب است خاطرنشان کرد: انقلاب ما ملت عراق، یمن، بحرین و کشور های دور افتاده آفریقایی را بیدار کرد.
وی اظهار داشت: انقلاب ما در تمامی زمینه های علمی، فرهنگی، سیاسی و نظامی موجی از پیشرفت را در کشور ایجاد کرده است.
حجت السلام فاضلیان تاکید کرد: سوء تدبیر مسئولان و مشکلات ایجاد شده توسط دشمنان گذرا خواهد بود.
پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه دقایقی روضه حضرت زهرا (س) توسط حجت السلام فاضلیان قرائت شد.
9904/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.