عباس صوفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه چهار دستگاه اتوبوس جدید به تازگی تحویل این ناوگان شده است، افزود: بر اساس جمعیت شهر همدان، ناوگان حمل و نقل درون شهری نیازمند 350 دستگاه اتوبوس است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر 103 دستگاه اتوبوس در بخش خصوصی و 97 دستگاه در بخش دولتی کار جابجایی مسافران درون شهری همدان را برعهده دارند که باتوجه به رشد جمعیت نیازمند افزایش تعداد اتوبوس هستیم.
شهردار همدان همچنین با اشاره به ضرورت اجرای طرح های عمرانی در سطح شهر گفت: طرح تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی تا شهریور 98 به پایان می رسد.
وی ادامه داد: پیمانکار این طرح باید با انجام اقدامات لازم در کمترین زمان، این طرح مهم و اثرگذار را تا موعد مقرر به اتمام برساند.
صوفی تاکید کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی که از ابتدای امسال به کشور تحمیل شد، با وجود برنامه ‌ریزی‌های صورت گرفته، اجرای طرح ‌های عمرانی در شهر همدان با کُندی مواجه شد که در این خصوص پیمانکاران موظفند در روند اجرای طرح تغییرات اساسی انجام دهند تا انتظارات و رضایت شهروندان حاصل شود.
وی ادامه داد: تقاطع سردار همدانی به صورت مرحله بندی اجرا و تکمیل می شود و شهرداری همدان با وجود کمبود نقدینگی، همچون گذشته نسبت به تامین منابع مالی طرح تلاش خواهد کرد و مصمم است با همکاری و همراهی پیمانکار، تقاطع سردار شهید همدانی را به اتمام برساند.
شهردار همدان با بیان اینکه اجرای کنارگذر‌های شرقی و غربی شهر در سال‌های گذشته ضروری بوده و تاکنون اجرای آنها خاتمه نیافته است، اظهار داشت: یکی از موانع مهم در ایجاد و شتاب بخشیدن به اجرای تقاطع‌های غیر همسطح این شهر، اجرایی نکردن کنارگذر‌های شرقی و غربی است.
وی تاکید کرد: به دلیل بی‌توجهی و در اولویت نبودن این طرح ها در سال‌های گذشته توسط دستگاه‌های متولی، امروز هزینه‌های هنگفتی به طور غیر مستقیم به مدیریت شهری تحمیل می شود.
صوفی گفت: طبق آخرین آمار، تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی بیش از 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 28 عدد پایه بتنی، پُل و هفت عدد کوله پُل آن تاکنون اجرا و تکمیل شده است و جابجایی شبکه برق بلوار سید جمال الدین اسدآبادی نیز در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه شهرداری نسبت به درخواست و مطالبات شهروندان مسئولیت دارد اظهار داشت: شتاب بخشیدن در اجرای این طرح برای مدیریت شهری ضروری است.
شهردار همدان همچنین با بیان اینکه نوسان و گرانی قیمت ها تاثیری در سرعت روند اجرای طرح های عمرانی این شهر نداشته است، ادامه داد: یکی از اولویت های شهرداری همدان کاهش گره های ترافیکی با اجرای طرح های عمرانی است.
وی اضافه کرد: برای داشتن شهری آرام و روان باید به موضوع ترافیک توجه داشت و در این راستا طرح های مناسبی برای اصلاح هندسی و مهندسی ترافیک صورت گرفته است.
وی بیان کرد: 10 دستگاه دوربین سرعتکاه در شهر همدان نصب شده است و شمار دوربین های نظارت تصویری به 38 دستگاه رسیده و برآورد شهرداری افزایش آن به 150 دستگاه و پوشش تصویری کامل شهر است.
شهردار همدان افزود: دوربین های عبور از چراغ قرمز تا پایان سال نصب می شود و دوربین عبور از طرح ترافیکی نیز نصب شده است.
صوفی اضافه کرد: ساخت پارکینگ طبقاتی در دستور کار است و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی پارکینگ طبقاتی در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع و ظرفیت 2 هزار دستگاه خودرو در چهار راه عباس آباد و همچنین در کبابیان با ظرفیت 500 دستگاه خودرو احداث می شود.
7523/2090
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.