اخبار مرتبط

حجت الاسلام محمد کاروند عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه مصادف شده و به حرمت این تقارن به عنوان فجر فاطمی نامگذاری شده است.
وی اضافه کرد: خدمات دهی اوقاف در فجر فاطمی براساس نیت واقفان در بخش درمانی، فرهنگی، مذهبی و حمایتی در شهر همدان و شهرستانها انجام می شود.
حجت الاسلام کاروند خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان در درمانگاه اعتمادیه همدان و برخی شهرهای استان و اعزام گروه پزشکی به روستاها و حمایت از بیماران سخت درمان از جمله خدمات بهداشتی و درمانی پیش بینی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: در بخش خدمات حمایتی سبد کالا بین نیازمندان شهرهای کبودراهنگ، نهاوند و بهار توزیع می شود و همچنین نان رایگان، اطعام نیازمندان، کمک به ایتام و اهدای لباس در ایام فجر فاطمی انجام می شود.
وی با اشاره به بازگشایی موزه آستان امامزاده عبدالله گفت: این موزه برای بازدید عموم مردم به صورت رایگان آماده است.
وی همچنین به اعزام چهار کاروان از مردم نیازمند به کربلای معلی و نجف اشرف در این ایام اشاره کرد و گفت: تمام هزینه های این زائران از محل موقوفه ها تامین می شود.
حجت الاسلام کاروند یادآوری کرد: افزون بر اجرای برنامه از محل نیات واقفان ویژه برنامه هایی نیز در مساجد استان برگزار می شود به طوریکه در شهرستانها در ده مسجد شاخص ده ویژه برنامه فرهنگی اجرا می شود.
وی با تاکید بر مردمی محور بودن برنامه های فجر فاطمی افزود: در شهر همدان این ویژه برنامه ها در 20 مسجد با شرکت عموم مردم برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف همدان گفت: در راستای افزودن غنا و محتوای برنامه ها از 35 مبلغ اعزام شده از حوزه علمیه قم به همدان بهره مند می شویم تا به تبیین چهل سالگی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه بپردازند.
وی به بهره گیری از اساتید جامعه المصطفی در این ایام نیز اشاره کرد و گفت: در کنار سخنرانان برجسته لشگری و کشوری از این سخنرانان ویژه برای تبیین ثمرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشورهای دیگر استفاده می کنیم.
7527/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.