اخبار مرتبط

گزارش جی پلاس از جام ملت های آسیا 2019/ ژاپن یک - عمان صفر

به گزارش ایرنا، عمانی ها خیلی خوش شانس بودند که به لطف 24 تیمی شدن جام هفدهم توانستند به عنوان تیم سوم گروه «اف» ( F ) به مرحله حذفی راه پیدا کنند.
حالا حضور این تیم عربی در جمع تیم های حاضر در مرحله حذفی، فرصت طلایی را برای آنها به وجود آورده تا بار دیگر شانس ماندن در جام را تجربه کنند.
شاگردان پیم فربیک سرمربی هلندی تیم ملی عمان حالا فراتر از فرصت طلایی به دست آمده، با انگیزه برتری مقابل ایران به میدان خواهند رفت.
تیمی که در دور مقدماتی اگر هم گروه ژاپن و ازبکستان نبود، به طور قطع بالاتر از تیم سوم می توانست راهی مرحله حذفی شود.
با این حال عمانی ها توانستند با برتری مقابل ترکمنستان و به لطف تفاضل بهتر نسبت به دیگر تیم های سومی گروه ها، به این مرحله برسند.
هر چند این تیم بازی راحتی برابر ایران نخواهد داشت اما عملکرد آنها مقابل ازبکستان و ژاپن نشان داد که حریف دست و پا بسته ای نیستند و همانند یمن زنگ تفریح به حساب نمی آیند.
این تیم در دور مقدماتی شاهد درخشش فائز الرشیدی گلر 30 ساله خود بود که قبل از جام جایگزین علی الحبسی سنگربان باتجربه و کاپیتان مصدوم عمانی ها شد.
الرشیدی در دور مقدماتی اگرچه چهار گل دریافت کرد اما در برابر هر سه تیم ازبکستان، ژاپن و ترکمنستان ستاره تیمش بود.
اما مقصر شکست و گل های دریافتی عمان برابر ژاپن و ازبکستان به طور قطع گلر این تیم نیست بلکه ضعف و تزلزل در سیستم دفاعی پاشنه آشیل آنها است.
شاگردان فربیک هر اندازه که در حمله به ویژه جناحین سرعت و نفوذپذیری خوبی دارند اما بازگشت آنها به حالت دفاعی متزلزل، کند و منفی است.
در واقع بازیکنان این تیم به ویژه در خط میانی هر اندازه که میل به بازی هجومی دارند، در بازگشت خوب عمل نمی کنند و شرایط آنها کند و فشار پذیر است.
این ضعف درست همان مسیر همواری است که شاگردان کی روش را به گل می رساند و قدرت تهاجمی مهاجمان سرعتی ایران عمانی ها را با این سبک بازی به دردسر خواهد انداخت.
البته نباید فراموش کرد که عمانی ها در مواقع حمله به ویژه ضدحمله خطرناک خواهند بود و برای تیم ایران که هنوز شکل و شمایل ثابت در ترکیب دفاعی را به دست نیاورده، پیام هشداری است.
اگرچه حساسیت این بازی به ویژه برای تیم عمان، گرایش آنها را به بازی تدافعی و چشم دوختن به ضد حملات بیش از پیش نمایان ساخته است، اما غفلت در همین شرایط هم مشکل ساز خواهد بود.
با این حال تجربه گرانبهای ستاره های تیم ملی کشورمان حس برتری مقابل عمان را نشان می دهد و ترکیب پرمهره تیم تحت هدایت کارلوس کی روش نوید بازی جذاب و دیدنی را امشب نشان می دهد.
امیدواریم امشب پیروزی دلچسب کشورمان برابر عمان پایان دهنده حاشیه های جنجالی روزهای اخیر باشد و همه در یک مسیر برای موفقیت کشورمان بجگند نه علیه یکدیگر چرا که در نهایت هر آنچه که رقم بخورد، نصیب تیم ملی می شود.
خبرنگار ایرنا
7520/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

گزارش جی پلاس از جام ملت های آسیا 2019/ ژاپن یک - عمان صفر

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.