اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد پورداود روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیامانه گرمایشی تمامی مدارس استان جز 24 مدرسه گازسوز هستند، اظهار داشت: در حال حاضر این تعداد مدارس که به صورت تک پایه است، به بخاری های استاندارد نفتی تجهیز شده اند.
وی با اشاره به کمک ویژه دولت و مشارکت خیران در امر ساخت و ساز مدارس افزود: باید به سمت نوسازی مدارس پیش برویم که در این زمینه مدارسی که استحکام لازم را ندارند، مجوز تخریب آنها صادر می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان به کمبود 136 هزار معلم در کل کشور و یکهزار و 100 معلم در این استان اشاره و بیان کرد: یکی از راهکاری جبران این کمبود استفاده از سایر معلمان، پیشکسوتان، دانشجو معلمان و بسته های حمایتی بود.
پورداود یادآور شد: مطلوب ما این که سال آینده حداقل یکهزار معلم استخدامی داشته باشیم و با استخدام این تعداد نیروی معلم مشکل آموزش و پرورش استان مرتفع شود.
وی با بیان اینکه 350 هزار معلم از امسال تا چهار سال آینده از آموزش و پرورش خارج می شوند، افزود: در حال حاضر هیچ بدهی به معلمان بازنشسته استان نداریم و پاداش پایان خدمت بازنشستگان همدان در سال 96 پرداخته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان همچنین به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان میثاق نامه این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: 6 زیر نظام به تازگی برای این سند مصوب شد که سند تحول بنیادین به سمت عملیاتی شدن رفت.
پورداود با بیان اینکه وزات آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین پنج اولویت راهبردی دارد ادامه داد: در سند تحول بنیادین 2 موضوع مهم هویت ایرانی اسلامی و حیات طیبه در دستور کار است که در این راستا به دنبال مدرسه صالح با 6 ویژگی ساده سازی، پالایش، متناسب سازی، انعطلاف پذیری، عدل و احسان و تعاون و مشارکت هستیم.
وی گفت: امسال وزارت آموزش و پرورش اولویت های مهمی همچون سنجش و صلاحیت حرفه ای معلمان و مدیران، انتخاب و انتصاب مدیران، نظام سنجش و تضمین کیفیت مدارس و اصلاح نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در مدارس را در دستور کار قرار داده است.
پورداود اظهار داشت: در راستای اولویت مهم انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، در سه هزار مدرسه کشور انتخاب و انتصاب مدیران از طریق آزمون انجام شد که تمامی مدارس نواحی یک و 2 همدان نیز شامل این طرح شد.
وی اضافه کرد: سال آینده مدیران 17 منطقه بعدی آموزش و پرورش استان همدان نیز بر اساس آزمون انتخاب و منصوب می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان طرح «بوم» ویژه مدارس را از دیگر طرح های راهبردی وزارت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: این طرح به دنبال این است که در ساعت های اختصاصی و شش گانه تربیت، استعدادهای دانش آموزان را شکوفا و خلاقیت آنها را به منصه ظهور برساند.
پورداود ایجاد اتاق بازی در تمامی مدارس استان به منظور بازی های مختلف فکری دانش آموزان در دوره اول ابتدایی را از دیگر طرح ها عنوان کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش به دنبال افزایش مهارت های زندگی دانش آموزان در قالب یکی از طرح های تحولی این نهاد است.
وی ادامه داد: در این رابطه وزیر آموزش که فردی تحول خواه است به دنبال این است که دانش آموزان بر اساس مکاتب فلسفی و تربیتی بتوانند دوره های مختلف سنین خود را درک کنند.
پورداود در عین حال حفظ کرامت معلمان، کاهش فاصله صف و ستاد، توسعه فضاهای اقامتی و رفاهی و پیگیری مطالبات معلمان را از اولویت های مهم آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان به اجرای طرح نماد (نظام مراقبت از آسیب های اجتماعی دانش آموزان) اشاره و بیان کرد: همدان جزو استان های پاک در مدارس است.
پورداود اظهار داشت: در این راستا با دادگستری همدان تفاهم نامه ای امضا شده است و به دنبال شناسایی آسیب های اجتماعی دانش آموزان و مقابله با این آسیب ها با اجرای طرح نماد هستیم.
وی گفت: سال گذشته این طرح به صورت آزمایشی در برخی شهرستان های بزرگ استان اجرا شد که امسال شهرستان بهار به عنوان پایلوت است و از سال آینده در تمامی 19 منطقه آموزش و پرورش استان این طرح اجرا می شود.
مدیرکل آموز ش و پرورش همدان با بیان اینکه 18 دستگاه اجرایی استان در طرح نماد مشارکت می کنند تاکید کرد: خانواده، مدرسه و جامعه باید دست به دست هم بدهند تا دانش آموزان را در تراز پرورش اسلامی تربیت کنیم.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر سامانه گرمایشی 2 هزار و 513 مدرسه در سطح استان همدان گازسوز هستند و به بخاری های گازسوز استاندارد مجهز شده اند.
این استان دارای 287 هزار دانش آموز، 22 هزار معلم شاغل و 18 هزار معلم بازنشسته است.
7528/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.