اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر روز یکشنبه در گردهمایی منبت کاران شهرستان ملایر گفت: پس از گذشت یک سال و نیم از ثبت ملایر به عنوان شهر ملی منبت، موانع و مشکلات این صنعت باید بررسی و راهکارهای لازم ارایه شود.
باب الله فتحی با بیان اینکه کسب هر توفیقی در این صنعت نتیجه زحمات فعالان و صنعتگران این رشته است، بیان کرد: از زمان ثبت ملی منبت ملایر تاکنون دستاوردها و توفیق های زیادی در این عرصه نصیب هنرمندان شده است که باید قدر بدانیم.
وی با تاکید بر حمایت همیشگی از منبت کاران و تلاش برای رفع مشکلات این صنعت افزود: پس از یک سال و نیم گرد هم آمده ایم تا برای بررسی و رفع موانع و مشکلاتی که می تواند ما را به سمت جهانی شدن سوق دهد، گام برداریم.
فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه نمایندگان مجلس و تمامی مسئولان استانی و شهرستانی به مشکلات صنعت منبت واقف هستند، گفت: باید موانع و مشکلات موجود حل شود تا بتوانیم به نقطه هدف شهر ملی منبت برسیم.
فتحی تاکید کرد: در مسیر حل موانع صنعت منبت باید به سوی جهانی شدن حرکت کنیم و این امر به طور قطع دست یافتنی است.
وی با اشاره به شرایط تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران اظهار داشت: این شرایط گذرا است و همه باید در کنار یکدیگر برای عبور از شرایط سخت کنونی کشور تلاش کنیم.

** «سی ان سی» به هنر منبت آسیب می زند
نماینده منبت کاران ملایر نیز در این جلسه با اشاره به برخی مشکلات صنعت منبت این شهرستان، ورود دستگاه «سی ان سی» را یکی از عمده ترین مشکلات دانست که با بیکاری تعداد زیادی از منبت کاران به این هنر ضربه می زند.
مصطفی میرزایی قطع بیمه منبت کاران، گرانی مواد اولیه و وجود واسطه ها برای خرید چوب با قیمت بالا، مشکل ضمانت نامه های بانکی برای اخذ تسهیلات و همکاری نکردن بانک ها، کاهش کیفیت رنگ کاری و رویه کوبی با استفاده از «سی ان سی» را از جمله مشکلات هنرمندان این صنعت برشمرد.
وی خواستار دعوت از منبت کاران در همایش ها و آیین های مختلف شد و بیان کرد: نیاز است برای تشخیص خریداران منبت دست با تولیدات «سی ان سی»، مرکز یا دفتری برای اطلاع رسانی و راهنمایی خریداران ایجاد شود.
میرزایی همچنین استفاده منبت کاران ملایری از تولیدات دیگر شهرها برای فروش در جشنواره ها و نحوه قیمت گذاری و نبود نظارت های لازم را از دیگر مشکلات برشمرد و خواستار مستمر بودن این گردهمایی و نشست ها شد.
به گزارش ایرنا، ملایر به عنوان شهر ملی منبت بیش از 70 درصد از تولیدات مبلمان منبت کشور را تامین می کند.
7528/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.