اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مدیر کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خضریان شهر همدان در این آیین با بیان اینکه این کلینیک بهمن سال 94 راه اندازی شد اضافه کرد: آغازین روزهای فعالیت این مرکز پنج کلینیک داخل ان مستقر بود اما هم اینک 14 کیلنیک به شهروندان خدمت رسانی می کنند.
وی افزود: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خضریان علاوه بر شهر و روستاهای همجوار همدان به مراجعه کنندگانی از استان های مجاور نیز خدمات ارایه کرده است.
مدیر کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خضریان شهر همدان اضافه کرد: این کلینیک دارای بخش های مختلف درمانگاه مغز و اعصاب، قلب، لارو درمانی، جراحی مغز اعصاب است.
حدادی یادآوری کرد: قرار بود این مرکز سال گذشته با هزینه کرد 640 میلیون ریال بهسازی و بازسازی شود که با وجود تاخیر یکساله در اجرای آن اما نه تنها هزینه زیادی برای بهسازی این مرکز تحمیل نشد بلکه با یک چهارم اعتبار پیش بینی شده طرح اجرایی شد.
وی بیان کرد: برای اجرا و توسعه عمرانی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خضریان شهر همدان از توان خیران نیز بهره گرفته شده است.
مدیرعامل انجمن دیابت استان همدان نیز در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: روند فزاینده شیوع دیابت و عوارض کشنده و ناتوان کننده آن، ضرورت توجه و برنامه ریزی و  مداخلات لازم برای کنترل بیماری دیابت را بیش از پیش نمایان کرده است.
ناهید کوثری افزود: در راستای برنامه ریزی های کلان برای ارتقای سلامت جامعه و پایبندی به اسناد بالا دستی نظیر سند ملی پیشگیری وکنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط و چارچوب ملی ارایه خدمت در بیماری دیابت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر ایجاد بستر لازم دستیابی به اهداف بیان شده در حوزه دیابت در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور تاکید کرد.
وی بیان کرد: بنابراین تفاهم نامه ای با هدف ارایه مدل تاسیس، تجهیز و راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیابت برای ارایه خدمات استاندارد و بر اساس «گاید لاین» کشور در بین معاونت آموزشی، درمان و معاونت بهداشت این وزارتخانه، منعقد شد.
مدیرعامل انجمن دیابت استان همدان گفت: در استان همدان هشت مرکز دیابت در بیمارستان های بعثت، ولیعصر(عج) رزن، ولیعصر(عج) تویسرکان، امام رضا(ع) کبودراهنگ، امام حسن مجتبی(ع) فامنین، امام حسین(ع) ملایر، آیت الله بهاری و کلینیک امام خمینی (ره) نهاوند فعال است.
کوثری افزود: امروز نیز درمانگاه تخصصی دیابت در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خضریان راه اندازی شد که دارای بخش هایی نظیر درمانگاه چشم، قلب، نورولوژی، جراحی، پانسمان زخم پای دیابتی، لارو درمانی، آزمایشگاه و داروخانه است.
وی یادآوری کرد: تاکنون 46 بیمار دارای زخم پای دیابتی به این مرکز مراجعه کرده است که در پنج مراجعه بهبودی کامل حاصل شد.
7526/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.