اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیت الله غیاث الدین طه محمدی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه شهر همدان افزود: این دشمن بی رحم از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده می کند.
وی با بیان اینکه دشمن از راهی نفوذ می کند که ما در آن ضعف داریم خاطرنشان کرد: هرگاه دیدیم کسی به دنبال تخریب دین خدا است، باید با اعلام نفرت و انزجار با آن مقابله کرد.
آیت الله طه محمدی با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، به کسب رتبه برتر همدان در اجلاس سراسری اشاره و اظهار داشت: این امر نشان می دهد همدان همواره در این حوزه موفق عمل کرده است.
امام جمعه شهر همدان بیان کرد: جوارح و اعضای بدن هر کدام می تواند دروازه بهشت و یا جهنم باشد و انسان باید انتخاب کند که با استفاده از این جوارح وارد کدام شود.
آیت الله طه محمدی افزود: تفرقه افکنی ها موجب شده برخی از کشورهای عربی اسلامی با رژیم صهیونیستی صیغه برادری بخوانند.
وی ادامه داد: امروز استفاده از شبکه های اجتماعی و تلفن همراه موجب ایجاد فاصله بین خانواده ها شده است.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: خانواده ها باید امکانات فضای مجازی را تا سن قانونی در اختیار فرزندان خود قرار ندهند، چرا که در سنین پایین موجب بروز تاثیرات منفی در آنها می شود.
آیت الله طه محمدی وظیفه دولت را در این زمینه خطیر دانست و گفت: در آخرین فتنه دنیای مجازی عکس و خبر سردار سلیمانی را در کنار بن سلمان قرار داده اند که باید سختگیرانه در برابر اینگونه مسایل ایستاد.
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینا نیز پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان گفت: دستگاه های اجرایی و مسئولان باید توجه ویژه برای سپردن کرسی های مشورتی و مدیریتی به دانشجویان داشته باشند.
مرتضی جهانی مقدم با اشاره به اینکه جنگ هشت سال دفاع مقدس را جوانان اداره کردند اظهار داشت: جوانانی که جنگ را مدیریت کردند، امروز نیز می توانند به کمک کشور بیایند.
وی استکبار ستیزی را یکی از وظایف دانشجویان دانست و افزود: مسلمان نمی تواند حوادث یمن، سوریه و فلسطین را ببیند و ساکت بنشیند.
این فعال دانشجویی ادامه داد: امروز جنایت های آمریکا از جمله قتل عام و نسل کشی سرخپوستان در آمریکا، کودتای 28 مرداد، سرنگونی هواپیمای مسافربری و کودتای نوژه را باید باز خوانی کنیم.
جهانی مقدم با بیان اینکه وظیفه ما در 16 آذر باز خوانی ظلم است اضافه کرد: امروز باید زورگویی ها، تبعیض ها و نابرابری ها را سرکوب کنیم.
وی بر لزوم مبارزه با رانت و اشرافی گرایی تاکید کرد و افزود: اگر در زمینه اختلاس و رانت خواری مردم مطالبه دارند، مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند.
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینا تاکید کرد: شفافیت راه حل این موضوع است و مردم باید شفافیت را از مسئولان مطالبه کنند.
جهانی مقدم اظهار داشت: امروز مجلس شورای اسلامی موظف است شفافیت آرا، تصویب طرح ها و حضور نمایندگان را شفاف کند.
وی ادامه داد: مجلس و دولت موظف به شفافیت در اعلام حقوق ها هستند، چرا که راه رهایی از فساد، رانت، اشراف گرایی و اختلاس شفاف سازی است.
نماز عبادی سیاسی جمعه در 22 نقطه استان همدان برگزار می شود.
9904/2090
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.