اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهرماه امسال وزارت ورزش و جوانان با اعلام به روسای فدراسیون‌ها و مدیران اداره های کل ورزش استان‌ها و هیات‌های ورزشی بازنشسته خواست تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام کنند اما بنا به دلایلی این تاریخ به تعویق افتاد تا اینکه با ابلاغ وزارت ورزش و جوانان، از پانزدهم ماه جاری روسای بازنشسته در هیچ یک از هیات های ورزشی حق فعالیت نخواهند داشت.

** تغییر روسای بازنشسته در دستور کار دستگاه ورزش همدان
مدیرکل ورزش و جوانان همدان در این باره گفت: با ابلاغ این قانون به دستگاه ورزش استان ها، نسبت به تغییر در راس هیات های ورزشی اقدام لازم در حال انجام است.
رسول منعم افزود: با وجود اینکه روسای هیات های ورزشی حقوق و مزایا دریافت نمی کنند و در بین آنها بازنشسته داریم، اما قانون منع بکارگیری این افراد نیز اعمال خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با اعمال این قانون در سطح استان ها، نسبت به هماهنگی لازم با فدراسیون ها پیرامون تعیین سرپرست برای هیات و برگزاری مجامع انتخاباتی اقدام خواهیم کرد.
منعم یادآور شد: از روسای اداره های ورزش و جوانان شهرستان ها نیز خواسته ایم نسبت به اخذ استعفا از روسای هیات های ورزشی و معرفی سرپرست اقدام کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان بیان کرد: برخی از هیات های ورزشی همدان دارای روسای بازنشسته هستند و با دستور وزارت ورزش و جوانان مبنی بر منع بکارگیری این افراد ، تغییر لازم صورت می گیرد.

** تابع قانون هستیم
معاون توسعه ورزش قهرمانی همدان نیز گفت: قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها به صورت کامل در تمامی سطوح ورزش و جوانان اجرایی شده و همه افراد مشمول این قانون ملزم به تمکین از آن هستند.
عباس قهرمانی افزود: این قانون توسط مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان به تصویب رسیده و هدف از آن تغییر نسل در مدیریت بخش‌های مختلف کشور است و همه نهادهای بازرسی، قضایی و نظارتی نیز بر اجرای آن نظارت دارند.
وی بیان کرد: این قانون به تمامی شهرستان ها ابلاغ شده و حداکثر تا پانزدهم ماه جاری روسای بازنشسته باید استعفای کتبی خود را ارایه دهند.
قهرمانی خاطرنشان کرد: روسای دستگاه های ورزش و جوانان کشور نیز نسبت به تعیین سرپرست برای هیات های مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان اقدام کنند.

** پنج هیات ورزشی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته ها
گفته می شود هم اکنون روسای پنج هیات ورزشی در سطح استان همدان مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها هستند.
محمد عیوقیان رئیس هیات انجمن‌های ورزشی، ناصر مرادی رئیس هیات شمشیربازی، کریم ملکی رئیس هیات والیبال، پرویز ریحانی رئیس هیات بسکتبال و محمود کوثری فرد رئیس هیات کبدی استان همدان به دلیل بازنشستگی مشمول این قانون شده اند.
البته در سطح شهرستان ها نیز بیش از 10 هیات ورزشی دستخوش تغییرات براساس این قانون خواهند شد.
گفتنی است؛ طبق بحث رای وحدت رویه که سال گذشته از سوی دیوان محاسبات کشور اعلام شد رئیس هیات ورزشی یک استان بودن شغل نیست و شامل قضیه دو شغله ها نمی شود اما رئیس هیات نمی تواند بازنشسته باشد و از 15 آذر دستگاه های نظارتی به شدت به این موضوع ورود و نظارت می کنند.
هم اکنون 50 هیات ورزشی در سطح استان و 250 هیات در سطح شهرستان های همدان فعال هستند.
7520/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.