اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهسازی بلوار ارم همدان در راستای آرام‌سازی این بلوار و جلوگیری از افزایش سرعت خودروها در حال انجام است و با اجرای این طرح محور فرهنگی خوبی در همدان ایجاد می شود.
بلوار ارم همدان به واسطه نزدیکی به دامنه الوند و قرار گرفتن در منطقه ای خوش آب و هوا، مقصد اتراق و گردشگری شهروندان در پایان هفته و روزهای تعطیل است و از همین رو مسئولان شهری به دنبال بهبود بار ترافیکی و ظرفیت گردشگری این منطقه بودند که سال گذشته عملیات اجرایی بهسازی و پیاده راه سازی بخشی از این مسیر آغاز شد.
شهردار همدان در این ارتباط روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در طرح پیاده‌راه بلوار ارم هیچ دخل و تصرفی در معبر سواره نخواهیم داشت.
عباس صوفی با بیان اینکه در اجرای طرح پیاده ‌راه بلوار ارم به طرح تفصیلی شهر همدان نیز دخل و تصرفی نمی کنیم، افزود: در این طرح استفاده از پارکینگ در اولویت نخست قرار دارد و به موضوع ترافیکی اثر منفی نمی گذارد.
وی با بیان اینکه باید به نقطه‌ای برسیم که همدان به عنوان پایلوت انسان‌محوری در کشور مطرح باشد، اظهار داشت: گردشگری تنها راه‌حل توسعه اشتغال در شهر همدان است و با توسعه انسان‌محوری در شهر همدان شاهد توسعه اشتغال و گردشگری نیز خواهیم بود.

*** طرح بلوار ارم همدان شتاب گیرد
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: رویکرد اجرای طرح بهسازی بلوار ارم، آرام‌سازی بلوار تفریحی و گردشگری است که اجرای آن باید شتاب گیرد.
علی رحیمی‌فر در بازدید از طرح آرام‌سازی بلوار تفریحی و گردشگری ارم به عنوان مهمترین طرح شهری، افزود: اجرای سنگ فرش این بلوار با هدف توسعه گردشگری و آرام‌سازی این منطقه تفریحی در نظر گرفته شده که در راستای طرح های انسان‌محور است.
وی با اشاره به اینکه این طرح بزرگ شهری در معرض دید عمومی است، عنوان کرد: برخی جزئیات آن نیازمند بازنگری است، همچنین اجرای جداره‌های آن هم باید اولویت قرار گیرد.
رحیمی‌فر با تاکید بر اینکه برای هر موقعیت باید رویکرد مناسبی را تعریف کرد، یادآور شد: انتظار می‌رود شرایط قرارداد پیمانکاران اصلاح شود.
وی با اشاره به نصب روشنایی پروژه بلوار ارم و کمک‌های مالی شهرداری برای خریداری تجهیزات آن، گفت: قرارداد مسیر دوچرخه سواری هم باید در اولویت قرار گیرد و تا هفته آینده تعیین ‌تکلیف شود.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان معتقد است: با توجه به اینکه شهرداری همدان از منابع مالی مناسبی برخوردار نیست، باید طرح‌های شهری با اولویت اجرایی شود.

*** ضرورت همراه کردن مردم با مدیریت شهری
رئیس شورای اسلامی اسلامی شهر همدان نیز با تاکید بر اینکه این طرح رویکرد اجتماعی را دنبال می‌کند، گفت: نقشه ارائه شده طرح آرام‌سازی بلوار ارم، طرح جامعی است که تغییر رویکرد به سمت انسان‌محور شدن در معبر را شاهد هستیم.
کامران گردان افزود: طرح آرام‌سازی بلوار تفریحی و گردشگری ارم به بخش خصوصی واگذار شده و بخشی از فاز دوم طرح نیز از جمله ساخت سینما و بالن باید آغاز شود، زیرا مباحث جانبی آن از جمله مزایده و انتخاب سرمایه‌گذاران، زمان‌بر خواهد بود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز راهکار برون‌رفت از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه به ویژه شهرداری را پای کار آوردن سرمایه‌گذاران خرد و کلان در اجرای طرح های شهری دانست.
اکبر کاوسی‌امید افزود: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در طرح بزرگ بلوار ارم سرمایه گذاری و فازهای بعدی را اجرا کند.
وی با تاکید بر تعیین تکلیف طرح 48 هکتاری شهر همدان اظهار داشت: وقتی طرحی به مشکل برخورده و زمان بر می شود، رویه کار باید تغییر کند و طرح جامع تری تعریف شود.
گفتنی است بلوار ارم همدان 2 هزار و 30 متر طول دارد که اجرای طرح ساماندهی آن در سه مرحله شامل بهینه سازی پیاده راه کنونی این بلوار، استفاده مناسب از کاربری مجاور مسیر پیاده راه و بهینه سازی راه سواره در مطالعه این طرح مدنظر قرار گرفته است.
عملیات اجرایی ۲۰۰ طرح شهرداری همدان با اعتباری افزون بر چهار هزار میلیارد ریال خرداد ماه امسال در همدان آغاز شد که شروع عملیات بهسازی بلوار ارم و جوان، شروع عملیات اجرایی پارک ۱۰۰ هکتاری ولایت، عملیات اجرایی و تکمیل تقاطع غدیر، برداشت و لکه‌گیری و روکش آسفالت معابر، شروع عملیات اجرایی ۲۵ پارک در نقاط مختلف شهر، تملک و ساماندهی ورودی‌های همدان، ساخت سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و شروع عملیات اجرایی پیاده‌روها از جمله این طرح ها است.
7523/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.