اخبار مرتبط

حسین محسنی زاده روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: این اقدام
در راستای حفاظت از عرصه های ملی و جنگلی و جلوگیری از تخریب، تصرف و قطع درخت در زمین های ملی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این افراد فروردین ماه سال جاری 9 اصله درخت کهور و چند بوته را در روستای زیارت سید سلطان محمد (ع) شهرستان رودان قطع کردند.
وی خاطر نشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری پس از شناسایی افراد، علیه متهمان شکایت کرد و شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی انقلاب شهرستان رودان پس از برگزاری چند نشست و بررسی مستندات، حکم نهایی را صادر کرد.
وی افزود: براساس این حکم متهمان به دلیل نداشتن سابقه کیفری و در راستای اجرای سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندان ها، کاهش معضلات اجتماعی ناشی از مجازات حبس و جلوگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی، به جای حبس به کاشت درخت محکوم شدند.
وی خاطر نشان کرد: در این حکم، متهمان به مدت 2 سال مکلف به آبیاری، نگهداری و محافظت از این درخت ها هستند.
محسنی زاده بیان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر و همچنین پدیده ریزگردها، صدور چنین احکامی علاوه بر تلطیف و تنظیف هوا و مقابله با ریزگردها، در بیابان زدایی نیز نقش و تاثیر بسزایی دارد.
این مسوول از برخورد جدی و قاطعانه با تهدید کنندگان و تخریب کنندگان عرصه های طبیعی در این شهرستان خبر داد.
محسنی زاده با بیان اینکه حفاظت از عرصه های طبیعی نیازمند فرهنگ سازی، مشارکت، همکاری و همراهی مردم است، خاطر نشان کرد: مشارکت مردم ضریب حفاظت از منابع و عرصه های طبیعی را افزایش می دهد.
وجود 270 هزار هکتار مرتع و 30 هزار هکتار جنگل، شهرستان رودان را به یکی از مناطق سرسبز و بسیار زیبای استان هرمزگان تبدیل کرده است.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.