اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه افزود: منطق جمهوری اسلامی ایران زورگویی و تهدید نیست اما از تشر و تهدیدها هم نمی ترسد.
وی ادامه داد: آمریکا اصرار دارد جمهوری اسلامی ایران در عراق، لبنان و سوریه و غزه نباشد این درحالی است که ایران چون طرفدار تعامل سازنده است، دفاع از مظلومان در تمام جهان را وظیفه دینی و شرعی خود می داند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان ابراز داشت: کسانی خواسته های آمریکایی ها را در جمهوری اسلامی ایران فریاد می زنند ولی این صداها قابل پذیرش نیست، زیرا انتقاد با تخریب و نابود کردن متفاوت است.
آیت الله نعیم آبادی در این رابطه به شعار 'نه غزه و نه لبنان، جانم فدای ایران' از سوی برخی گروه ها اشاره کرد و یادآور شد: برخی از ایرانی ها نیز ناخواسته در خط هدف های آمریکایی ها و رژیم اشغالگر قدس قرار می گیرند و به تخریب ارزش های دینی کشور می پردازند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اطلاع مردم از بحث خمس را ناقص دانست و افزود: تبیین مساله خمس و جایگاه عالمان دینی از تریبون های نماز جمعه تکلیف شرعی است.
امام جمعه بندرعباس از جایگاه عالمان دین به عنوان قلعه محکم اسلام نام برد و اظهار داشت: فقدان عالمان دینی ضربه به مکتب اسلام است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره و خاطرنشان کرد: این نهاد از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده است.
امام جمعه بندرعباس در ادامه به محدودیت تامین برق و آب شرب اشاره کرد و خواستار صرفه جویی در مصرف این منابع شد.
آیت الله نعیم آبادی هم چنین به سالروز تشکیل تامین اجتماعی و بهزیستی اشاره و بر ضرورت برطرف کردن مشکلات افراد تحت پوشش این دو نهاد از سوی مسوولان مربوطه تاکید کرد.
9887/2094
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.