اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی استادی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سرقت با 20 و 2 دهم درصد، جرم علیه اشخاص 8 و 5 دهم درصد، جرم منافی عفت واخلاق عمومی 7 و 33 صدم درصد و اخلال در نظم اقتصادی با 3 و 43 صدم درصد رتبه دوم تا پنجم ترکیب زندانیان ندامتگاه های هرمزگان را تشکیل می دهند.
وی بیان داشت: بقیه جرائم نیز در تقسیم بندی 22 گانه زندان های هرمزگان، هر کدام پائین از یک درصد است.
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: آمار ورودی زندانیان 5 درصد کاهش یافته اما باز برای کاهش بیشتر این رقم نیاز به مشارکت هدفمند و ایجاد برنامه های کارآمدی در دستگاه های اجرایی هستیم
وی اضافه کرد: با توجه به این که بیشترین زندانیان در هرمزگان، جرائم مواد مخدر هستند لذا از سال گذشته بحث ترک اعتیاد بدون دارو در دستور کار قرار گرفت که زندانیان بتوانند تولدی دوباره پیدا کرده و به جامعه باز گردند.
استادی یاد آور شد: بسیاری از زندانیان حبس در ندامتگاه های هرمزگان غیر بومی بوده و متعلق به این استان نیستند.

**9960 میلیارد ریال به خانواده های زندانیان نیازمند هرمزگان کمک شد
مدیر کل زندان های هرمزگان با اشاره به این که خانواده زندانیان مورد حمایت مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان هستند، اظهار داشت: سال گذشته 4 میلیارد و 960 میلیون ریال از طریق سازمان زندانهای استان و 5 میلیارد ریال از سوی خیران به این خانواده ها کمک شد.
استادی خاطرنشان کرد: در سال گذشته یکهزار و 280 خانواده زندانی تحت پوشش مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زنانیان هرمزگان قرار گرفتند.
وی بیان داشت: به این خانواده ها در قالب سبد مواد غذایی، نوشت افزار، البسه و پوشاک و هزینه اجاره مسکن، ساخت و تعمیر مسکن کمک شد.
این مسوول اظهار کرد: مهم ترین هدف اداره کل زندان های هرمزگان، اصلاح، تربیت، آموزش و توانمند سازی زندانیان است.
وی اضافه کرد: یکهزار و 530 نفر از زندانیان سال گذشته تحت پوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفتند که از این تعداد 905 نفر گواهی مهارت دریافت کردند و 410 نفر نیز مشغول به کار شدند.
استادی خاطرنشان کرد: در 4 سال گذشته 500 نفر از زندانیان آزاد شده از حبس در هرمزگان، وام دریافت کردند که تنها 4 نفر از آنان بازگشت دوباره به زندان داشتند.
وی گفت: سال گذشته نیز برای 97 نفر از زندانیان آزاد شده 18 میلیارد و 830 میلیون ریال وام پرداخت شد.
هم اکنون 145زندانی جرائم غیر عمد با بدهی 157میلیارد ریال در زندان های هرمزگان بسر می برند که برای آزادی در ماه مبارک رمضان چشم انتظار خیران و دستگاه های اجرایی استان هستند.
7195/ 6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.