اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز یکشنبه در نشست با فعالان و هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان، اظهار داشت: اگر دستگاه‌ های فرهنگی و هنری این استان به خود نیامده و اصلاح نشوند با آن ها برخورد جدی خواهد شد.
وی افزود: موازی کاری و ناهماهنگی به فرهنگ و هنر استان لطمه می ‌زند و این مشکل نیز به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وارد است که نتوانسته به ‌عنوان مرکز ثقل، شرایطی مناسب فراهم کند.
استاندار هرمزگان بیان کرد: جمع بودجه فرهنگی کشور رقم بالایی است اما به قدری سازمان ‌های موازی وجود دارد که منابع را خرد کرده و خروجی خوبی وجود ندارد.
همتی زبان هنر را لطیف و نرم و مسیری صحیح برای امر به معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: بسیاری از معضلات جامعه با کمک هنرمندان و زبان هنر قابل‌ رفع شدن است.
وی در این رابطه به ساخت سریال پایتخت و ارائه نقش مدافعان حرم در این فیلم اشاره کرد و بیان داشت: ده‌ ها سخنران نمی ‌توانستند این موضوع را به این خوبی بیان کنند درحالی که فیلم پایتخت به‌ خوبی نقش مدافعان حرم را نشان داده شد.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: امنیت بالاترین خواست یک ملت از حکومتش است و اکنون شاهد هستیم ایران اسلامی در بالاترین سطح امنیت قرار دارد.
همتی هم چنین به نقش هنرمندان در اصلاح آسیب‌ های اجتماعی اشاره کرد و افزود: گروه‌ های هنری به محلات آسیب ‌پذیر ورود کنند و با زبان هنری در مسیر اصلاح جامعه هدف گام بردارند.
وی خاطرنشان کرد: در سال 96 از محل آسیب ‌های اجتماعی افزون بر 50 میلیارد ریال دریافت شد در حالی‌ که در سال‌ های قبل به 200 میلیون تومان هم نمی‌ رسید.
9887/7408

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.