اخبار مرتبط

محمد رضا واعظ مهدوی روز شنبه پس از پایان همایش سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمه روستاییان که رسالت و وظیفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است توسط دولت پیگیری می شود و در حقیقت بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و درمان صندوق بیمه های اجتمایی روستاییان خدمت های مهم برای روستاییان و بیمه شدگان فراهم می کند.
وی افزود: این صندوق در نظام لایه بندی تامین اجتمایی در لایه بیمه های پایه قرار دارد و دولت ضعف وجود کار فرما را برای روستاییان جبران می کند.
واعظ مهدوی در ادامه گفت: هر چند دولت سهم کارفرما را پرداخت می کند اما اشتغال یکی از دغدغه های مهم دولتمردان است که روستایی باید شغل و در آمد داشته باشد تا بتواند سهم خود را پرداخت کند.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 به منظور حمایت از روستاییان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیر پوشش حمایت‌ های اجتماعی قرار گیرند.
این صندوق یکی از صندوق‌ های چهارگانه و زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌ های مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت است.
شهرستان جاسک از روز پنجشنبه گذشته به مدت 2 روز میزبان شرکت کنندگان همایش سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور بود.
در این همایش از 5 نفر بیمه شده و بازنشسته صندوق بیمه نیز تقدیر به عمل آمد.
جاسک با 58 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.
7199/7408
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.