اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی رئوفی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید بانک کشاورزی استان هرمزگان اظهار داشت: بانک کشاورزی همان گونه که منابع و سود بانک را در اعطاء تسهیلات در نظر می‌گیرد منابع و سود کشاورزان استان را نیز در نظر بگیرد تا شاهد رونق این بخش باشیم.
وی با اشاره به بدهکار بودن کشاورزان استان به بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی، افزود: با توجه به فروش نرسیدن محصولات کشاورزی ، خشکسالی و شیوع آفات در استان، کشاورزان به بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی بدهکار شده‌اند و توان پرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند و مدیران بانک باید با آنها همکاری داشته باشند.
رئوفی با اشاره به نقش و اهمیت بانک کشاورزی در توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در هرمزگان، تصریح کرد: فعال شدن و ایجاد صنایع تبدلی و فرآوری وابسته به محصولات کشاورزی درمناطق مختلف استان که نقش مهمی در رونق این بخش دارد به همراهی بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی وابسته است.
وی با اشاره به نقش مهم بانک کشاورزی در توسعه زیرساخت‌های کشاورزی کشور و هرمزگان، بیان داشت: مکانیزه شدن موتور پمپ‌های کشاورزی استان، تبدیل آبیاری غرقابی به قطره‌ای و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بخشی مهمی از اقدامات مهم بانک کشاورزی دراستان هرمزگان بوده که نقش مهم و بارزی درتوانمند کردن کشاورزان استان داشته است.
در پایان این مراسم از زحمات محمدرضا حاتمی مدیریت سابق بانک کشاورزی استان هرمزگان قدردانی و جهان نجاتی به عنوان مدیریت جدید بانک کشاورزی هرمزگان معرفی شد.
لازم به ذکر است، براساس اعلام مسئولان جهاد کشاورزی هرمزگان، کشاورزی این استان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که یکی از مهم‌ترین چالش‌ها عدم همکاری مناسب شبکه بانکی با کشاورزان است که باعث شده کشاورزان بشدت بدهکار باقی‌ بمانند و توان ریسک تازه‌ای برای توسعه کشاورزی و زراعت خود را نداشته باشند.
براساس آخرین آمارها کشاورزان هرمزگانی در سالهای اخیر بیش از 360 میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار شده اند.
7198/ 6048
تنظیم کننده: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.