اخبار مرتبط

سرپرست وزارت علوم گفت: ما هم باید دفتر کار خود را به عنوان میدان جهاد و تلاش بدانیم و بر این اساس مدیریت ما مدیریت جهادی خواهد بود.

به گزارش ایلنا، سید ضیا هاشمی عصر امروز در سومین نشست شورای اداری استان هرمزگان اظهارکرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای موفقی از مدیریت بوده‌اند. نوع نگاه این شهیدان بزرگوار برگرفته از دین مبین اسلام و تعالیم پیامبر اسلام ‌(ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است.

وی ادامه داد: ویژگی شهیدان رجایی و باهنر این بوده که محل شهادت آنها محل کار آنها بوده و ما هم باید دفتر کار خود را به عنوان میدان جهاد و تلاش بدانیم و بر این اساس مدیریت ما نیز مدیریت جهادی خواهد بود.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه امروز دولت این امکان را ندارد که منابع کافی را تامین و در اختیار بخش‌های مختلف قرار دهد، افزود: منابع دولت محدود است و امروز دولت مکلف است رقم کلانی را به صندوق‌های بازنشستگی بپردازد و برای پرداخت یارانه نیز هزینه سنگینی متوجه دولت است اما منابع درآمدی دولت تنها نفت و مالیات است. سیاست قطعی دولت بر این است که همه دستگاه‌ها در یک اقدام هماهنگ تلاش کنند منابع به حداکثر برسد و مصارف به حداقل برسد.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه کشور ما ظرفیت‌های خوب و فوق العاده‌ای دارد، اظهار داشت: منابع انسانی، امنیت و سرمایه‌های بزرگ و مهم‌ترین آن ظرفیت‌های مردمی در کشور وجود دارد و می‌توانیم در این موقعیت یک خیز تاریخی داشته باشیم اما اگر از این فرصت خوب استفاده نشود، می‌تواند خطرات و چالش‌هایی داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت‌های راهبردی دارد، اظهار داشت: بیش از 70 هزار دانشجو در این استان مشغول تحصیل هستند و موسسات آموزشی فراوانی در این استان وجود دارد. اگر صنعت به علم و دانشگاه متکی شود آن زمان چشم‌اندازی از رشد و تحول اقتصادی فراهم می‌شود. هدف مشترک ما در دولت رسیدن به یک جامعه آرام، امن و پیشرفته است که به عنوان شعار دولت‌دوازدهم تعیین شده و مطالباتی ملی هستند.

هاشمی افزود: هدف نهایی این است کشوری مقتدر باشیم که اقتدار ابعاد مختلف دارد و یک بعد آن از نظر نظامی است اما نیاز به اقتدار علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی داریم.

وی با بیان اینکه انتخابات پرشور امسال نشان داد جامعه مسیر دولت تدبیر و امید را تایید می‌کند، افزود: ما موظف‌ایم برای نگهداری این امانت در فرصت چهار ساله دیگر به سمت جامعه مقتدر و امن، آرام پیشرفته حرکت کنیم و اگر همه سطوح در جامعه دست به دست هم دهند موفق خواهیم بود.

سرپرست وزارت علوم ادامه داد: یکی از رویکردها که مورد توجه قرار گرفته بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریاست که بیشترین این ظرفیت‌ها با کیفیت بسیار خوب در هرمزگان موجود است و اهتمام به این موضوع و بسیج کردن نیروهای استان به این سمت یک ضرورت است.

هاشمی گفت: هدف ما تحقق رشد هشت درصدی در اقتصاد است و اهتمام دولت به این امر است اما رسیدن به این رقم بسیار دشوار است و دولت سال گذشته با ایجاد 600 هزار فرصت شغلی که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد یک رکورد برجا گذاشت.

وی بیان داشت: اگر 770 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور صورت گیرد، رشد اقتصادی هشت درصدی محقق می‌شود و رسیدن به آن مستلزم تلاش جدی است و هرمزگان از استان‌های تاثیرگذار در این عرصه خواهد بود و از ظرفیت‌های جدی و اصلی برای تحقق هدف رشد اقتصادی برخوردار است.

سرپرست وزارت علوم اظهار داشت: حل مسائل استان هرمزگان در گروی این است که نگاه محلی به نگاه ملی پیوند بخورد و دولت این اهتمام را دارد در حوزه‌های مختلف نسبت به استان‌ها توجه ویژه کند و نیاز است زمینه‌ها و فرصت‌ها و استعدادها در استان‌ها شناسایی و معرفی شود تا پیوندهای ملی و محلی بتواند مشکلات استان‌ها را حل کند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.