اخبار مرتبط

دکتر غلامعلی جاودان روز دوشنبه درگفت وگوبا خبرنگارایرنا افزود: با حمایت ها و توجه ویژه وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید شاخص های بهداشتی در هرمزگان از لحاظ کمی و کیفی رشد قابل ملاحظه ای داشته که آمارهای ارایه شده از سوی وزارتخانه متبوع موید این مطلب است.
وی بیان داشت: براساس نظارت و پایش اداره کل بیمه سلامت و تأیید مدیریت شبکه وزارت بهداشت در سال گذشته ، استان هرمزگان در میان 61 دانشگاه علوم پزشکی کشور در خصوص اجرای برنامه های پزشک خانواده و بیمه روستایی جزء دانشگاههای شاخص و برتر در کشور شناخته شده است.
جاودان تصریح کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه در بخش شاخص های کمی در جذب و استقرار پزشک، ماما، دندانپزشک و سایر اعضای تیم با رقم 192 توانسته خود را به حد استاندارهای لازم برساند.
وی با اشاره به پیشرو بودن هرمزگان در راه اندازی واحدهای دندانپزشکی و ارتقاء سطح خدمات دندانپزشکی در استان، گفت: این مقوله نیز از نقاط قوت در اجرای برنامه های پزشک خانواده و بیمه روستایی در استان بوده است.
جاودان با اشاره به تلاش های در دست انجام به منظور اجرای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در مناطق با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، اظهار کرد: 122 مرکز خدمات جامع سلامت و 580 خانه بهداشت و پایگاه سلامت در هرمزگان مشغول ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استان هستند.
براساس نتایج اعلام شده از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، هرمزگان دارای یک میلیون و 766 هزار و 415 نفر بوده که از این میزان افزون بر 500 هزار نفر جمعیت در شهر بندرعباس مرکز این استان ساکن هستند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.