اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار رضا ترابی روز دوشنبه در آیین گلباران محل شهادت 290 مسافر پرواز 655 اظهار داشت: امریکایی ها برای این جنایت خود نمی توانند هیچ بهانه و دفاعی ارائه کنند.
وی ادامه داد: پیشرفته ترین سامانه های راداری و شناسایی نظامی آن زمان در ناو هواپیما بر وینسنس بکارگرفته شده بود.
وی اضافه کرد: ناو وینسنس به فرماندهی ویلیام راچرز پرواز شماره 655 را در ارتفاعی مورد هدف 2 موشک قرار داد که نشان شرکت هواپیمایی با چشم غیر مسلح قابل تشخیص بود.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) یادآور شد: آنان با اعطاء مدال افتخار به مجری جنایت 12 تیر سال 67 حمایت و رضایت خود از اقدام ناو وینسنس را نشان دادند.
سردار ترابی خاطر نشان کرد: جنایت امریکایی ها برای ملت ایران و به خصوص خانواده های شهدا همچنان تازه است.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: تهیه سلاح های جنگی برای کشور در مقطعی از تاریخ انقلاب اسلامی با دشواری همراه بود ولی اکنون آن زمان خاتمه یافته است.
وی خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اکنون به مرحله ای از اقتدار رسیده که حتی به دشمنان اجازه نمی دهند نگاه غضب آلود به این ملت و سرزمین داشته باشند و پاسخ هر اقدام تندی را با تندی و موشک می دهیم.
پرواز 655 که با موشک ناو جنگی وینسنس مورد حمله عمدی نیروهای تجاوزگر امریکا گرفت حامل 298 مسافر و خدمه بود که تمامی آنها اعم از مرد و زن و کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند.
در میان سرنشینان هواپیما ، 66 کودک زیر 13 سال ، 53 زن و 46 تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند که کشته شدند.
در این مراسم از چهار کتاب با موضوع شهدای ایرباس رونمایی شد.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.