اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حمید سرخیلی روز دوشنبه در آیین گلباران محل شهادت 290 مسافرهواپیمای جمهوری اسلامی ایران در سال 67، اظهار داشت: امریکایی ها با اقدام خود، جنایت بزرگ و کم نظیری را در تاریخ رقم زدند.
وی ادامه داد: حاکمان امریکا مجری این اقدام ددمنشانه را مورد تقدیر و تجلیل قرار داده و برای نشان دادن رضایت و حمایت خود از ساقط کردن پرواز 655 با پُر رویی مدال افتخار تقدیم ویلیام راجرز کردند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان افزود: البته غیور مردان ایران اسلامی بارها در عرصه های مختلف، پاسخ این جنایت امریکایی ها را داده اند.
سردارسرخیلی اشاره کرد: این پاسخ ها متنوع بوده که می توان به دستگیری و تحقیر سربازان امریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب های خلیج فارس توسط اشاره کرد.
وی اضافه کرد: ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در برابر تهدیدها و اقدام های خصمانه امریکایی ها کوتاه نخواهند آمد.
وی تصریح کرد: حضور امریکایی ها برای حفظ منافع اقتصادی خود بوسیله مهار انقلاب اسلامی در درون مرزهای سرزمینی وارد منطقه شده اند که در راهبردهای خود با شکست روبه رو شده اند.
به گفته مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان، امریکا در برابر سیاست های امنیت ساز جمهوری اسلامی در منطقه شکست خورده و نتوانسته به هدفِ تضعیف محور مقاومت دست یابد.
محل شهادت 290 مسافر پرواز 655 پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از خانواده های شهدای این فاجعه انسانی و مسئولان استانی درحوالی تنگه هرمز وجزیره لارک گلباران شد.
گذشت 29 سال از شهادت مسافران پرواز 655 ایران ایر در سال 67 بدست ناو امریکایی وینسنس نتوانسته چیزی از داغ خانواده های این شهیدان بکاهد.
برخی از اعضای این خانواده ها با حضور در محل شهادت 290 سرنشین هواپیمای مسافربری 655 ایران ایربسیار متاثر شده وبا زمزمه وگریه یاد این شهدا را گرامی داشتند.
این هواپیما که با دو فروند موشک ناو جنگی وینسنس مورد حمله عمدی نیروهای تجاوزگر امریکا گرفت حامل 298 مسافر و خدمه بود که تمامی آنان اعم از مرد و زن و کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند.
در میان سرنشینان هواپیما ، 66 کودک زیر 13 سال ، 53 زن و 46 تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند که کشته شدند.
3219/2094
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.