اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس شیرخانلو دوشنبه در دومین جلسه کارگروه استانداردسازی کالا و خدمات هرمزگان اظهار داشت: با توجه به شمول استاندارد اجباری تجهیزات مستقر در شهربازی ها ، دستگاه های ذیربط اعطای مجوز بهره برداری به شهربازی ها را منوط به اخذ مجوز استاندارد کنند.
وی ادامه داد: شرایط کشور به سمت رونق اقتصادی و فعال تر شدن حوزه تولید و اشتغال پیش می رود و تحقق رشد اقتصادی هدف گذاری شده برمبنای برنامه ششم توسعه نیازمند همکاری و مشارکت و همدلی همه بخش های تخصصی در این زمینه است.
شیرخانلو ادامه داد: رسیدن به این هدف مهم به جز از طریق رعایت استانداردها و ارتقاء آن در تولید کالا و خدمات میسر نیست.
این مقام مسئول بیان داشت: دستیابی به بازارهای جهانی از طریق صادرات غیرنفتی و توسعه اقتصادی با نهادینه شدن فرهنگ استاندارد در جامعه و رعایت استانداردها امکان پذیر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت و معدن و تجارت و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی همکاری لازم را در جهت آزمون دوره ای ترازوهای سبک به کار بسته و در راستای استاندارد سازی ترازوها همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و اتحادیه جایگاه داران با اداره کل استاندارد استان هرمزگان همکاری و تعامل لازم را داشته باشند و به گونه ای برنامه ریزی کنند که دو مرحله آزمون در سال از جایگاه های عرضه سوخت محقق شود.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.