اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد ذاکری دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: اوج مصرف برق استان از ابتدای تیر تا پایان مرداد و از ساعت 14 تا 16 اتفاق می افتد که در این فاصله یک ساعت آن همزمان با ساعت کاری دستگاههای دولتی است که در مجموع حدود 50 ساعت را طی دو ماه شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه 16 درصد پیک بار استان مربوط به تعرفه های عمولی و دولتی است، گفت: درصورت کاهش یک ساعت فعالیت دستگاههای دولتی پیک بار به میزان 35 تا 50 مگاوات کاهش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: پیک بار استان در سال گذشته یک هزارو 975 مگاوات بود که پیش بینی می شود با رشد مصرف در تابستان امسال به دوهزارو 200 مگاوات افزایش یابد.
این مقام مسئول گفت: البته انتظار می رود با مدیریت مصرف برق و کاهش مصارف غیرضروری از سوی مشترکین این میزان از دوهزارو 64 مگاوات عبور نکند.
وی بیان داشت: با افزایش میزان دما و رطوبت علاوه بر افزایش مصرف، راندمان تولید نیروگاههای استان هم کاهش می یابد که توزیع انرژی را با چالش مواجه می کند.
در حال حاضر از حدود 640هزار مشترک برق هرمزگان، 82 درصد مشترکان خانگی هستند که این مشترکان 64 درصد مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به شرایط آب و هوایی خاص هرمزگان و لزوم بهره مندی همه از نعمت برق، رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان امری مهم و ضروری به منظور پیشگیری از خاموشی های احتمالی است .
به گفته کارشناسان حوزه انرژی برق، از جمله وسایل پرمصرف برقی کولرهای گازهای است که می توان با تنظیم آن در دمای 24 تا 26 درجه مصرف برق را کاهش داد.
ساعت اوج مصرف برق 13 تا 17 و 19 تا 23 است که مدیریت مصرف آن به ویژه در ساعت های اوج نقش مهمی در پیشگیری از خاموشی دارد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.