اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماشاالله مریدی سه شنبه در نشستی در همین رابطه بیان داشت: قرص برنج جزء سم های بسیار خطرناک برای انسان بوده و لازم است مردم بدانند که هرگز نباید از این قرص برای مبارزه با حشرات و جوندگان استفاده کنند.
وی تأکید کرد: مردم برای مبارزه با آفت ها و حشرات و جوندگان، باید از شرکت های مجازی که از طرف مرکز بهداشت استان و شهرستان دارای مجوز هستند، کمک بگیرند.
مریدی خاطرنشان کرد: قرص برنج ظرف مدت سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد با مرگی دردناک جان خود را از دست خواهد داد.
فسفات آلومینیوم که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت ضدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می گیرد به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.
در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومیت خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.
از جمله دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص‌ های قلابی توهم ‌زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج برای خودکشی است.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.