اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید وفادار سه شنبه در یک نشست خبری افزود: آلودگی میکروبی پساب خروجی تصفیه خانه های بندرعباس بالاتر از حد مجاز است و گزارش کارشناسی آن ،اردیبهشت امسال جهت تصمیم گیری برای دادستان بندرعباس ارسال شده است.
وی با اشاره به فعالیت کمیته پایش شناگاه های ساحلی به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار داشت:تاکنون 230مورد پایش شناگاه های ساحلی انجام شده و این کمیته باید در سواحل آلوده به مردم هشدار دهد تا از شنا خودداری کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در بخش دیگری از این نشست خبری به موضوع ساخت و ساز در حریم ساحلی اشاره و اضافه کرد:پلاژ بانوان
شهرداری در منطقه سوروی بندرعباس و پلاژ قشم مجوز زیست‌محیطی ندارند و نمی توانند به عنوان پلاژ مورد استفاده قرار گیرند.
وفادار خاطرنشان کرد: علاوه بر پلاژ بانوان شهرداری بندرعباس ، سازه آکواریوم این نهاد و بازار ماهی‌فروشان بندرعباس ،مجتمع گردشگری هخامنش ، اسکله نخل ناخدای بندرعباس ،موج شکن جنوب فرمانداری و یادمان شهدای ایرباس که کاربری تجاری به آن اضافه شده ،مجوز زیست محیطی ندارند.
این مسئول تصریح کرد:مرجع قضایی از سه سال قبل ،فهرست تمام این ساخت و سازهای غیرمجاز را در اختیار داشته و محیط زیست تنها مرجع پاسخ به استعلام ها درین باره است.
وفادار تاکید کرد:اداره کل حفاظت محیط زیست هیچ گاه وارد مسائل سیاسی نشده و بر این اساس نظر نمی دهد و در ساحل بندرعباس طرح‌هایی مانند اسکله نخل ناخدا در دست‌ساخت است که بارها مخالفت خود را اعلام کرده‌ایم اما وقتی استاندار وقت (دولت دهم) آن را تأیید کرده و نظر کارشناسان زیست‌محیطی نادیده گرفته شده، دیگر کاری از دست محیط زیست برنمی‌آید.
این مسئول درپاسخ به پرسشی درباره وضعیت سمن های (سازمان های مردم نهاد) زیست محیطی اظهار داشت:حدود 55سمن زیست محیطی در استان به ثبت رسیده که حدود نیمی از آنها تخصصی هستند و تعدادی از آنها مجوز نهایی فعالیت را دریافت نکرده اند و در مجموع حدود 60درصد آنها فعال هستند.
وی یادآور شد:اداره کل حفاظت محیط زیست هیچ ردیف اعتباری برای حمایت از سمن ها ندارد و اختصاص بودجه به آنها بر عهده استانداری است.
وفادار خاطرنشان کرد:با وجود نداشتن ردیف اعتباری جداگانه ،از ظرفیت واحدهای صنعتی برای حمایت از برخی طرح های زیست محیطی سمن ها استفاده کرده ایم که پروژه حمایت از خرس سیاه یا نجات لاک پشت ها از جمله این طرح هاست.
2094
خبرنگار و انتشاردهنده :هومن محمدکرمی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.