اخبار مرتبط

امیردریادار حسین آزاد چهارشنبه به مناسبت سوم خرداد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روز یادآور قدرت لایزال الهی و تربیت ناشی از وحدت همدلی و یکپارچگی سربازان و رزمندگان در حفظ عزت و سربلندی انقلاب و نظام مقدس اسلامی است.
وی که درسوم خرداد 61 همزمان با آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس دانش آموز بوده است، ادامه داد: جنگ یک نعمت و گنج بوده که درآن به جهانیان اثبات کردیم دفاع مردمی وهمه جانبه رزمندگان اسلام حول فرماندهی و مرجعیت دینی می تواند همه قدرتهای استکباری را به زانو در آورد.
وی اضافه کرد: ایثارگری و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در حدی بود که مصادیق آیات شریف قرآن و عاشورا رادر کربلا در جبهه نمایان کرد.
وی با اشاره به نقش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آزاد سازی خرمشهر گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جابجایی و انتقال نیروها و عبور از رودخانه با همه تجهیزات وقایق های خود نقش محوری و اساسی داشت.
وی افزود: اثر بخشی آموزش و غواصی و استفاده از هوا ناوها در جزایر مجنون و سایر بخش های آبی خلیج فارس و عبور از رودخانه که با بیش از 300 فروند قایق انجام شد اگر صورت نمی گرفت جابجایی و انتقال نیرو را طولانی و یا آسیب پذیری را بالا می رفت.
امیردریادار آزاد بیان کرد: ورود به خرمشهر از مصب کارون بهمن شیر از زمان آزاد سازی عملیات بیت المقدس با نیروی دریایی ارتش و تکاوران این نیرو بود.
وی ابراز داشت: به طور قطع تجهیزات دفاعی آموزشی کارآمدی نیروی انسانی حوزه عملکرد و توان رزم ما اصلا با دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست.
امیردریادار آزاد با اشاره به اهمیت دوران دفاع مقدس در بالندگی انقلاب و نظام اسلامی گفت: دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در هر زمینه‌ ای اعم از سیاسی نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قابل تحسین است.
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان اینکه امام راحل (ره) اسلام را احیا، ارزش های اسلامی را به بشریت معرفی کرد، یادآور شد: هر آنچه از وسایل و تجهیزات نظامی در آن دوران داشتیم تولید و ساخت دیگران بوده و در پشتیبانی تجهیزات و تسلیحات متکی به خودمان نبودیم.
امیر دریا دارآزاد خاطر نشان کرد: اما امروز آنچه داریم محصول فکر و تفکر ایرانی اسلامی و جوانان غیور نیروهای مسلح و دانشگاهیان حزب اللهی بوده و خود طراحی کرده و سلاح و تجهیزات مورد نیاز را می سازیم، آموزش های لازم را اراده داده و ادوات ساخته شده را بکار می بریم.
وی اضافه کرد: امروز تجهیزات دفاعی داخلی برای تامین و تایین امنیت ملی وقدرت ملی و ایجاد بازدارندگی در برابر مستکبرین و سلطه جویان بسیار موثر است.
وی تاکید کرد: نقش و مجاهدت شهدا در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های نبرد و جبهه دریایی طوری بود که توانست هیبت استکبار و استعمار را در هم بشکند.
وی خاطر نشان کرد: توان نظامی و با تجهیزات محدود و علی رغم همه تحریم ها و تمام کاستی ها با اراده خداوند متعال و با توکل رزمندگان اسلام به نحوی اثر بخش بود که دشمن با همه دارایی ها و توانمندی خود در راه رزمندگان اسلام به زانو در آمد.
بنا به اظهار وی، امروز از لحاظ موقعیت دفاعی کشور در جایگاهی قرار داشته که اقدامات نیروی مسلح و بخصوص نیروی دریایی ارتش برای سایر کشورها و ملت ها الهام بخش بوده و مایه عزت و سرافرازی دولت و ملت است.
امیردریادار آزاد افزود: پایه های خودکفایی کشور در همه بخش های اقتصادی در جنگ ریخته شد و قدرت سیاسی کشور در جنگ و از عملکرد رزمندگان اسلام در بین کشورهای منطقه و جهان نمود یافت.
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز توان نیروی دریایی به نحوی است که ضمن حفظ و حراست از مرزهای آبی و تعیین و تامین امنیت سیاست دریایی با حضور در آبهای آزاد و بین المللی در چهار راه آبی اقتصادی دنیا، شمال اقیانوس هند، باب المندب، مالاگا، دریای سرخ، کانال سوئزو هند جنوبی، اقیانوس اطلس و دماغه نیک از منافع نظام دفاع کرد و امنیت خطوط کشتیرانی و تجاری نظام را تامین می کند.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.