اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، جاسم جادری چهارشنبه در پیامی به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر افزود: فتح خرمشهر، به تعبیر حکیمانه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران تنها فتح خاک نیست بلکه فتح عالی ترین ارزش های اسلامی و انسانی است و از همین منظر است که این روز برای همیشه در تاریخ استقامت و ایستادگی ملت غیور ایران اسلامی ماندگار شده است.
وی بیان داشت: تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، سرشار از رویدادهایی است که هر یک به عنوان تابلوی افتخاری ثبت و همچون سپهری پرستاره می درخشند و در این میان، حماسه آزاد سازی خرمشهر ، به عنوان نقطه عطفی به شمار می آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم ، به منصه ظهور رسید.
استاندار هرمزگان اظهارکرد: آزادی خرمشهر جاودان را باید مرهون تلاش و استقامت انسان های خود باور و خدا محوری دانست که پیام آزادی و آزادگی را فریاد کشیدند و در لبیک به رهبر و مقتدای خویش داستان عشق و دلدادگی به ولایت را ماندگار نمودند.
جادری گفت: سوم خرداد، گنجینه عظیمی از نماد فرهنگ اصیل اسلامی، خداشناسی، خداپرستی و ایستادگی و مقاومت و مبارزه با متجاوزان به شمار می رود که باید ابعاد مختلف آن برای همگان به ویژه نسل جوان به درستی و به صورت هنرمندانه تبیین و تشریح شود و وظیفه دستگاه های فرهنگی و تبلیغی در این عرصه، وظیفه‌ای سنگین و خطیر است.
وی اضافه کرد: سوم خرداد در حقیقت بزرگداشت غیور مردان مبارز و جان بر کف و مدافعان ارزش های اسلامی، دین، ناموس و تمامیت ارضی کشور دلاور خیز ایران است که ریشه در فرهنگ اصیل حسینی و عاشورایی دارد.
استاندار هرمزگان ابرازداشت: بر این باوریم که دولت تدبیر و امید در راستای هدف ارزشمند شهدا، رزمندگان و ایثارگران سوم خرداد که همانا سربلندی ایران عزیز است، گام برمی دارد و در این مسیر به ایثار، از خودگذشتگی و همراهی تمامی آنانی که دل در گروی این آب و خاک دارند، نیازمند است.
وی یادآورشد: به یقین تمام انسان‌های نیکو خصالی که این روز را رقم زده‌اند، سهمی بسزا در سرافرازی و صلابت امروز ایران اسلامی دارند و آرامش و اقتدار جامعه ما رهین فداکاری و ایثار بی مانند آنان است.
7195/6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.