اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی رئوفی سه شنبه در نشست کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان هرمزگان، بیان داشت: براساس قانون برگزاری انتخابات تمام دستگاه هایی اجرایی ملزم به همکاری با ستاد انتخابات استان در تامین نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات هستند.
وی افزود: این کمیته از ابتدای فعالیت به مکاتبه با تمام دستگاه هایی اجرایی استان برای معرفی یک نفر بعنوان نماینده تام الااختیار در کمیته پشتیبانی استان جهت هماهنگی و آماده سازی و تمهید مقدمات برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: تمهید مقدمات جهت دریافت ملزومات انتخابات از تهران نظیر تعرفه رای و صندوق ها از دیگر اقدامات کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان هرمزگان بوده که به نحو احسن صورت پذیرفته است و کلیه لوازم و تجهیزات آماده تحویل به فرمانداری ها و واحد های تابعه است.
رئوفی خاطرنشان کرد: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ، پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی است که حضور باشکوه هم وطنان براقتدار و اعتلای کشور بیش از پیش خواهد افزود.
در هرمزگان سه انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس برگزار می شود .
برای انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان هرمزگان یکهزار و 986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب استان هرمزگان 377 شعبه پیش بینی شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت سال 96 برگزار می شود.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه ، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر است که از این تعداد 130 هزار نفر در شهرستان بندرلنگه حضور دارند.
این حوزه دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری ، بستک در 210 کیلومتری و پارسیان در 500 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.