اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا جاسم جادری درهمایش شورای فرهنگ عمومی هرمزگان با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در بندرعباس برگزار شد،افزود: البته حاشیه نشین ها برای جابه جایی مقاومت می کنند که در روند کار تاثیر گذاشته است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر هرمزگان استانی مهاجر پذیر و به عبارتی به عنوان دروازه تجاری کشور محسوب می شود.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: تقریبا به دلیل ظرفیت ها و امکانات بسیار خوب شهر بندرعباس، این شهر و استان محل مراجعه سایر اقوام و فرهنگ ها از سراسر کشور است.
به گفته جادری، فرهنگ مردم استان و خصوصیات آنها مشابهات فراوانی با سایر ساکنان فلات ایران به خصوص جنوب ایران دارد.
وی اذهان کرد: به عبارتی هرمزگان معجونی از اقوام و فرهنگ های کشور بوده و اکنون وضعیت فرهنگی آن مختلطی از همه فرهنگ ها بوده و نمی توان مخصوص بندرعباس نسخه پیچید و گفت این تنها مختص مردم بندرعباس و بومیان است.
وی اشاره کرد: نیمی از شهرهای استان را مهاجران تشکیل می دهند که رسیدگی به 43 درصد حاشیه نشینی و حل معضل های فرهنگی سایر اقوامی که از سایر استان ها آمده اند بدون داشتن برنامه ریزی و راهکار علمی امکان پذیر نیست.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: استان دارای یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت، 103 هزار کیلومتر مربع مساحت، 14 جزیره بزرگ و کوچک در خلیج فارس است.
به گفته جادری، با سفرها و آمد و رفت مسئولان به هرمزگان تحرک ویژه ای در حوزه های مختلف خدماتی و رفاهی در استان شکل گرفته و همگرایی و همدلی و نشاط و شادمانی را برای مردم نجیب استان به ارمغان آورده است.
وی یادآور شد: اشتغال به کار نیروها در واحدها صنعتی علایق ملی و میهنی مرزنشینان و پیوندهای فرهنگ اجتماعی و اقتصادی آنان را با سرزمین اصلی تقویت و تشدید کرده است.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.