اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهروز اکرمی سه شنبه در جلسه ستاد فرهنگی اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: طرح ها و اقدامات ضربتی همانگونه که از نام آنها نمایان است برای یک مقطع کوتاه مدت طراحی می شوند و باید برای رسیدن به نتیجه بلند مدت تغییر رویه داد.
اکرمی افزود: طرح جمع آوری متکدیان از سطح شهر بندرعباس در طول سال توسط شهرداری بندرعباس و با همکاری نیروی انتظامی، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد.
وی ادامه داد: در ایام نوروز این طرح با شدت بیشتری پیگیری می شود که می توان گفت برای کوتاه مدت و همان مقطع تعطیلات نوروزی مناسب است اما نقطه پایانی برای آن در نظر گرفته نشده و متکدیان پس از مدتی رها شده و به تکدی گری ادامه می دهند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران با وجود بسترهای اقتصادی، متکدیان بسیار کم تری از بندرعباس وجود دارد، خاطر نشان کرد: قطعا بستر اجتماعی و فرهنگی این شهرها و رفتار عمومی اجتماع باعث کاهش تکدی گری می شود.
اکرمی با اشاره به اینکه 90 درصد متکدیان فعال در بندرعباس غیر بومی هستند، اظهار کرد: آمار بالای متکدیان غیر بومی در بندرعباس نشان می دهد که این افراد بستر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مناسبی را در این شهر برای تکدی گری یافته اند و به نوعی می توان بندرعباس را بهشت متکدیان عنوان کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: امروز ایجاد یک نقطه پایان برای تکدی گری در شهر بندرعباس یک ضرورت است تا تلاش دستگاه ها با نتیجه قابل قبولی همراه باشد و بتوانیم در مسیر کاهش تکدی گری و سپس فرهنگ سازی عمومی گام برداریم.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.