اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در ابتدای این همایش رییس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان اظهار داشت: حوزه روان شناسی یکی از حوزه های بسیار مهم و در راستای ماموریت این دانشگاه است.
منوچهر ضیایی ادامه داد: هدف گذاری دانشگاه فرهنگیان فقط تربیت معلم تخصصی نیست بلکه هرمعلم علاوه براینکه متخصص در تدریس موضوعی خود باشد بتواند به عنوان مشاور تربیتی و دینی نقش خود را به خوبی ایفا کند.
وی ابراز داشت: اگر بپذیریم که هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان باید مشاور تربیتی برای مدرسه باشد که اسناد بالادستی از جمله سند تحول بنیادین نیز بیانگر همین موضوع است، حوزه روان شناسی نیز موضوع بسیار مهمی برای دانشگاه فرهنگیان محسوب می شود.
رییس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان افزود: تقویت و توسعه مرکزهای مشاوره و استقرار مشاوران در دانشگاه و بهره گیری از استادان جوان و توانمند برای تدریس درس های تعلیم و تربیت و روان شناسی از دیگر برنامه های این دنشگاه با رویکرد تربیتی و روان شناسی است.
ضیایی گفت: مشکلاتی که جامعه را با در حوزه اجتماعی و روانی درگیر کرده است، به طور یقین سهم دانشگاه فرهنگیان در حوزه آموزش و پرورش و رفع نگرانی های معلمان، دانش آموزان و والدین آنها حائزاهمیت است.
وی یادآور شد: ماموریت اصلی دانشگاه فرهنگیان نسبت به دانشگاه های دیگر متمایز است و عموم فعالیت های پژوهشی انجام شده و درحال انجام با محوریت ارتقا تربیت معلم و سطح کیفی مسائل تربیتی معلمان فعلی و آینده است.
رییس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان همچنین گفت: 15 طرح پژوهشی این فرهنگیان ازسال 95 تا 97 به سفارش دستگاه های اجرایی با مشارکت استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه های در این استان انجام شد که کمک موثری در حوزه آموزش و پرورش بوده است.
ضیایی افزود: 2 طرح ملی نیز توسط اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان در سال 96 به پایان رسید که مورد تقدیر سازمان مرکزی قرار گرفت و اخیرا نیز 2 طرح پژوهشی به سفارش آموزش و پرورش پذیرفته شده و مقدمات کار درحال انجام است.
به گفته وی، در نیم سال تحصیلی 97-98 در کنار سایر انجمن های دانشجویی، چهار انجمن علمی دانشجویی نیز در دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شده است.
به گزارش ایرنا، در پنجمین همایش ملی تازه های روانشناسی مثبت نگر حمید حقیقی، به ارائه مقاله خود را با عنوان 'فرصت ها و چالش خای روان شناسی و مداخلات مثبت نگر'، الهام رنجبری با مقاله تاثیرروانشناسی مثبت نگر بر پیشرفت تحصیلی و خودکارآمدی دانش آموزان ابتدایی شهر بندرعباس' پرداختند.
همچنین مقاله هایی با عنوان 'آموزش حالت های روان شناختی روان شناختی مثبت و ایجاد معنای معنای زندگی در نوجوانان شهربندرعباس' توسط سامیه فولادی، 'بررسی تاثیر مشاوره جنسی مبتنی برقاطعیت برروابط زناشویی دانشجویان خانم متاهل دانشگاه سیستان و بلوچ' توسط ندا دستیار و مقاله 'نقش بهزیستی ذهنی مادر در کیفیت زندگی فرزندان' توسط ام البنین حامل ارائه شد.
9887 /6048
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.