به گزارش ایرنا، برخی از مردم این استان از جمله در شهر بندرعباس صبحانه خود را در کنار دریا صرف کرده و در روزهای پایانی سال خود را با شور و خوشحالی در این هوای دل انگیز بارانی سپری می کنند.
بارش باران در بندرعباس از صبح امروز درحال باریدن است، حال و هوای این شهرستان را بهاری کرده و موجب خوشحالی مردم و مسافران نوروزی شده است.
بارش باران در شهر بندرعباس که همچنان درحال باریدن است، شدت گرفته و در برخی مواقع رگباری می شود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز بارش در استان سراسری است و تا صبح فردا دوشنبه در مناطق شرقی استان ادامه دارد.
کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفت و گو با ایرنا نسبت به طوفان دریایی در ساعات عصرگاهی یکشنبه هشدار داد.
مجتبی حمزه نژاد گفت: مناطق دریایی در بندرعباس، قشم، هرمز، لارک، هنگام و شمال ترافیک لاین تنگه هرمز در ساعت غروب به بعد امروز با یکی از شدیدترین بادهای شرقی تا جنوب شرقی با مقدار فراتر از 35 نات و موج هایی بین 4 تا 8 پا، همراه با بارش باران مواجه خواهند بود.
وی بیان داشت: شدت این جریان در حد 'طوفان دریایی' بوده و لازم است مدیریت بحران هر بندر، نسبت به انجام اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه تمهیدات لازم را اتخاذ کند.
به گفته کارشناس هواشناسی هرمزگان، با فعالیت سامانه بارشی در مناطق دریایی و افزایش سرعت باد دریا مواج است.
حمزه نژاد نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها وطغیان رودخانه‌های فصلی در استان هشدار داد و بیان کرد: با فعالیت سامانه بارشی در مناطق دریایی و افزایش سرعت باد دریا مواج است.
وی به شناور‌های سبک و صیادی توصیه کرد از رفت و آمد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله‌های استان برقرار شود.
کارشناس هواشناسی استان گفت: این سامانه بارشی فردا از سمت غرب استان خارج می‌ شود و شرایط نامساعد دریایی در جزایر غربی خلیج فارس نیز تا چهارشنبه ادامه دارد.
حمزه نژاد در خصوص میزان بارندگی ها در استان هرمزگان گفت: تا پیش از ظهر امروز 26 اسفندماه، در شهرستان بستک 10.7 و رودان7.1 میلی متر باران باریده است.
وی عنوان کرد: در شهرستان پارسیان 5.19 میلی متر، بندرلنگه 5.1، قشم فرودگاهی 5.1، کیش 8.3، بندرعباس 2.3، میناب 2.1 نیز باران باریده است.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان افزود: در جزیره لاوان 28.1، خمیر 1.1، حاجی آباد، ابوموسی و قشم دریایی 1.0 و در سردشت بشاگرد نیز کمتر از 1.0 باران باریده است.
9887 /6048
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.