اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کارشناسان ایمنی و آتش ‌نشانی معاونت دریایی و بندری اداره بنادر شهید باهنر و مسوولان بندرهای هرمز، تیاب، سیریک و جاسک، مباحث آموزشی را به مدت 1600 نفرساعت به شرکت کنندگان ارائه دادند.
وی آموزش به فعالان گردشگری را در جذب گردشگر بسیار موثر است و ادامه داد: در همین راستا جلیقه نجات در اختیار تعاونی ‌ها قرار داده شده تا گردشگران نوروزی با بهره برداری از امکانات، سفری ایمن و به یاد ماندنی را در این بندرها تجربه کنند.
مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت: آشنایی با اصول ایمنی قایقرانی و اطفا حریق از جمله مواردی بود که به فعالان دریایی این منطقه آموزش داده شد.
محمدحسینی ایجاد محیط امن و استفاده بهینه گردشگران نوروزی از منظره های طبیعی جزیره هرمز و تالاب‌ های شرق هرمزگان را از دیگر هدف گذاری های صورت گرفته برای طرح نوروزی 98 اعلام کرد.
وی افزایش ایمنی گشت های تفریحی در جزیره هرمز و سواحل مُکران را بخش دیگری از برنامه های اداره بنادر و دریانوردی عنوان کرد که با هدف خدمت رسانی به گردشگران نوروزی دنبال می شود.
این مسوول ابراز داشت: در این راستا، قایقرانان ارایه دهنده خدمات گشت تفریحی در جزیره هرمز، بنادر تیاب و جاسک، آموزش ‌های لازم را فرا گرفتند تا گشت های تفریحی تعطیلات نوروزی پیش رو را بدون حادثه سپری کنیم.
محمدحسینی ابراز امیدواری کرد، در طرح 20 روزه آسان شدن سفرهای دریایی نوروز 98 شاهد رونق قابل توجه گردشگری دریایی در مناطق ساحلی مرکز و شرق استان در همسنجی با سال ‌های گذشته باشیم.
به گزارش ایرنا، توسعه ورزش های آبی - ساحلی همچون موج سواری، شنا، قایقرانی، غواصی، فوتبال و والیبال ساحلی، برپایی تورهای دریایی وهمچنین حمل و نقل دریایی از جمله برنامه های گردشگری دریایی ساحلی است که می تواند در جذب گردشگر و رونق تجارت دریایی بسیار موثر باشد.
هم اکنون 40 مرکز گردشگری دریایی درهرمزگان شناسایی و ساماندهی شده و مطالعات اولیه نیز به منظور جانمایی بهینه بنادر جدید دارای قابلیت پذیرش گردشگر در این استان انجام شده است.
از این شمار 17 مرکز گردشگری مربوط به جزیره قشم، 12 مرکز غرب، 6 مرکز بندرعباس و شرق و پنج مرکز نیز در جزیره کیش است.
13 بندر درهرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی کشور وجود دارد که 95 درصد از حجم کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود 100 درصد عملیات حمل خودرو در مسیر سرزمین اصلی به جزیره های خلیج فارس را برعهده دارد.
برطبق آمارها،در ایام نوروز 97، افزون بر2 میلیون و 200 هزار مسافر و گردشگر وارد هرمزگان شدند.
9887 /6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.