اخبار مرتبط

حجت دهقانی فورخورجی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، هدف های ایجاد صندوق توسعه منابع طبیعی را، تضمین متقاضیان سرمایه گذاری برای دریافت اعتبارات از بانک ها و سایر موسسات داخلی، دریافت کمک های مالی در قالب تسهیلات از دولت، حمایت و تجهیز و نوسازی واحدهای تولیدی و فعالان منابع طبیعی در مواجه با موقعیت های بحرانی، تامین نقدینگی برای بازاریابی و فروش محصولات منابع طبیعی عنوان کرد.
وی بیان داشت: صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی هرمزگان به کشاورزان این فرصت را داده است تا بتوانند بدون هیچگونه ضمانت و در کمترین زمان با کارمزد 4 درصد در راستای رفع مشکلات مرتع و زمین خود تسهیلات لازم را دریافت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه 51 درصد از سرمایه صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی از طریق بخش غیردولتی و 49درصد بخش دولتی تامین می شود، توانسته ایم در پرداخت تسهیلات رتبه سوم کشور را به دست آوریم.
این عضو فعال در حوزه منابع طبیعی استان اظهار داشت: طرح تسهیلاتی خرید خوراک دام با هدف حمایت و تاکید بر اجرای طرح های تعادل دام، تولیدات و محصولات مرتعی، طبیعت گردی، توسعه زراعت چوب، حمایت از فعالیت های آبخیزاری از جمله طرح های در دست اقدام این صندوق است.
وی یاد آور شد: یکی از رویکردهای تشکیل صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی، نزدیک کردن دو سرمایه اقتصادی و اجتماعی در فعالیت های بهره برداران است.
وی بیان کرد: در حال حاضر با وجود 47 تعاونی فعال در بخش منابع طبیعی و شرکت‌های فراگیر، برنامه هایی برای جذب آن ها در راستای افزایش سرمایه غیر دولتی داریم.
9944/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.