اخبار مرتبط

غلامحسین مظفری روز شنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: جزیره کیش با زیرساخت های اقامتی، خدماتی، حمل و نقل هوایی و دریایی، مجموعه های ورزشی و فضاهای مناسب همایشی در کنار جاذبه های گردشگری از ظرفیت مناسب برای میزبانی رویدادهای منطقه ای و جهانی برخوردار است.
وی با یادآوری این نکته که جزیره کیش در روزهای گذشته میزبان 6 رویداد بین االمللی شامل 5 رویداد ورزشی نمایشگاهی و یک رویداد عملی، پژوهشی بود افزود: برگزاری این رخدادها در 10 روز نشان دهنده ظرفیت ها، قابلیت ها و زیر ساخت های منطقه آزاد کیش برای تبدیل این جزیره به تالار گفت و گوها و مرکز برگزاری همایش ها و نمایشگاه ها، تقویت پیوندهای جهانی، انتقال دانش و فناوری های نوین از یکسو و معرفی واقعیت ها و توانمندی های کشور به جامعه جهانی و اندیشمندان کشورهای مختلف از دیگر سو است.
او برگزاری کنفرانس بین المللی صلح پژوهی، نمایشگاه جهانی صنایع ورزشی، مسابقات ماراتن، رقابت های تکواندو جام باشگاه های آسیا و دومین دوره مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی 2019 در آسیا (G2) را از جمله رخدادهای بین المللی جزیره کیش در روزهای گذشته برشمرد.
مظفری، تقویت هرچه بیشتر زیرساخت ها و بهره وری ملی از ظرفیت های این جزیره و تبدیل آن به مرکز گفت و گوها و رویداد سازی های جهانی را از جمله سیاستگذاری های منطقه آزاد اعلام کرد و افزود: این رویکرد از ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و ارتباطات بین المللی، رویکردی سازنده و اثرگذار در تامین منافع ملی است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کرد: در قالب این رویکرد، ارتقا کیفیت زیرساخت های ورزشی در کنار توسعه جاذبه های محیطی، به طور جدی مورد توجه قرار دارد و از فعالیت های بین المللی ورزشی در این جزیره استقبال می کنیم.
او تاکید کرد: حوزه ورزش نیازمند نگاه جدید است تا همزمان با تقویت زیرساخت ها، به عنوان یکی از محورهای گردشگری مورد توجه قرار گیرد.
مظفری رویکرد گردشگری ورزشی را از جمله سیاستگذاری های منطقه آزاد برای پویای حوزه گردشگری و اقتصاد جزیره کیش عنوان کرد و از تخصیص امکانات منطقه آزاد به توسعه زیرساخت ها و برنامه های ورزشی خبر داد.
وجود 5 زمین استاندارد فوتبال، سالن‌های چند منظوره، مجموعه سوارکاری، زمین تیراندازی با کمان، مجموعه ورزشی المپیک با امکانات و تجهیزات مخصوص برگزاری بازی های تمرینی و مسابقات، مجموعه استخر سرپوشیده کرانه، مجموعه ورزشی میرمهنا مجموعه استخر المپیک، مجموعه اسکواش سالن تکواندو، مجموعه تنیس، سالن کشتی، ساکن ووشو (کونگ فو چی) زمین چمن مصنوعی فوتسال، استادیوم فوتبال شماره 1 و 2از جمله زیرساخت های ورزشی جزیره مرجانی کیش است.
جزیره کیش با گستره 91 کیلومتر مربع و 43 کیلومتر سواحل زیبا، در فاصله 18 کیلومتری بندر آفتاب و آب های نیلگون خلیج فارس و در محدوده تنگه هرمز واقع شده است.
این جزیره سالانه میزبان رویدادهای مختلف ملی و بین المللی و بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.
9944 /6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.