به گزارش ایرنا، رضا مدرس شامگاه دوشنبه در نشست شورای ترافیک هرمزگان، اظهار داشت: حضور سریع بالگردهای اورژانس هوایی در محل وقوع حادثه می تواند در کاهش صدمه های جانی بسیار نقش آفرین باشد.
وی افزود: اورژانس هوایی ماموریت دارد برای انتقال بیماران و مصدومان احتمالی و همچنین در مواقع بحران با اعزام به مناطق دور دست و سخت گذر و 14 جزیره استان امداد رسانی کند.
مدرس تاکید کرد: با توجه به شرایط خوب آب و هوایی هرمزگان در ایام پایانی سال ،باید آمادگی لازم را برای حضور مسافران بیشتری نسبت به سال های گذشته داشته باشیم.
این مقام مسوول گفت: به منظور ارایه خدمات بیشتر اورژانسی و پزشکی به مردم و مسافران در ایام نوروز علاوه بر استقرار آمبولانس دریایی در جزیره هرمز یک پایگاه اورژانس فعال نیز در این جزیره حضور خواهد داشت.
مدرس با تاکید بر آمادگی همه دستگاه ها در ایام نوروز، گفت: باید راه های مواصلاتی و جاده های دسترسی هرمزگان مورد بررسی قرار گیرد و نقاط حادثه خیز اصلاح شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: کنترل ترافیک جاده ای نیز در ایام نوروز باید تشدید شود و ضریب امنیت جاده ای افزایش یابد.
با توجه به مساحت حدود 80 هزار کیلومتر مربعی هرمزگان، یک هزار و 500 کیلومتر ساحل، 14 جزیره و فواصل طولانی بین شهرستانها از جاسک و بشاگرد در شرقی ترین نقطه و تا پارسیان در غربی ترین نقطه، خدمات رسانی در بخش بهداشت و درمان آن دشوار است و از همین رو فعالیت اورژانس هوایی در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
هم اکنون 66 پایگاه اورژانس با 430 نیرو در هرمزگان فعال است که راه اندازی 17 پایگاه دیگر در دستور کار است.
7198/6048
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.