اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان روز دوشنبه در آیین عملیات احداث این فضای آموزشی گفت: این هنرستان خیرساز شامل 18 کلاس درس با 2 هزار و 482 مترمربع زیربنا است.
موسی دادی زاده سرخایی افزود: این دومین هنرستان علوم و فنون دریایی در بندرعباس بوده که به همت خیر محمد رضا قائم مقامی در بندرعباس ساخته می شود و در واقع این خیر احیا کننده رشته های علوم و فنون دریایی در کشور است.
وی با توجه به این که سال های قبل اعلام شد که مدارک علوم و فنون دریایی در کشور مورد تایید نیست، یادآورشد: به همت و پیگیری های انجام شده این خیرمدرسه ساز از سازمان بنادر و دریانوردی، سال 94 نخستین مدرسه علوم و فنون دریایی در بندرعباس احداث و این مدارک مورد قبول واقع شد.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: طبق تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش و بنادر و دریانوردی استان صورت گرفت، تکمیل دومین مدرسه علوم و فنون دریایی به نام زمزم در شهر بندرعباس آغاز شد.
دادی زاده سرخایی گفت: با توجه به آمار بالای مدارس تخریبی در هرمزگان، به همت استاندار قرار است تا مهرماه سال آینده 200 مدرسه جدید (شامل 50 مدرسه خیرساز، 50 مدرسه صنایع بزرگ و 100 مدرسه با همکاری نوسازی مدارس) ساخته شود.
وی یاد آورشد: با همت خیران امسال حرکت خوبی در سطح استان هرمزگان برای ایجاد مدرسه های جدید و استاندارد شکل گرفته است و امیدواریم بتوانیم مدرسه های تخریبی و غیراستاندارد را به محیطی استاندارد و شاداب برای دانش آموزان تبدیل کنیم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز نوسازی مدارس هرمزگان نیز گفت: تکمیل مدرسه 18 کلاسه علوم و فنون دریایی زمزم با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهرک پیامبراعظم (ص) بسیار حائز اهمیت است.
نوید احمدی افزود: در مجموع 55 هزار واحد مسکن مهر در هرمزگان احداث شده است که این واحدها به یکهزار و 800 کلاس درس نیاز دارند.
وی بیان داشت:31 هزار واحد مسکن مهر مربوط به شهر بندرعباس است که 900 کلاس درس کمبود دارند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان اظهارداشت: برای هنرستان علوم و فنون دریایی که مورد نیاز کشور و منطبق با شرایط استان است .
این مسوول همچنین به احداث هنرستان علوم و فنون دریایی در شهرستان جاسک اشاره کرد و اظهارداشت: دانش آموخته های رشته های مختلف فنی و حرفه ای در رشته های علوم و فنون دریایی 90 تا 95 درصد جذب بازار کار می شوند که نشان می دهد کشور به این رشته ها نیاز دارد.
وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 80 مدرسه آموزشی با 350 کلاس درس در هرمزگان احداث شده است و با ساخت این فضاها از میزان مدرسه های تخریبی کاسته شده است.
نخستین هنرستان علوم و فنون دریایی شهید دریادار پایندُر هرمزگان نیز سال 94 به همت خیر محمد رضا قائم مقامی در بندرعباس بنا شد.
این هنرستان دارای 2 هزار مترمربع زیربنا و هفت هزار و 500 مترمربع مساحت است که در سه طبقه و 12 کلاس آموزشی با اعتبار بیش از 23 میلیارد ریال ساخته شد.
در این هنرستان سه رشته رشته ناوبری، مخابرات و مکانیک موتورهای دریایی تدریس می شود که مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.
7195/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.