اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد روز پنجشنبه درنخستین همایش بزرگ سادات شیعه و اهل سنت در هرمزگان با عنوان نسل ماندگار افزود: امت اسلام ارکان مهمی برای وحدت دارند که پیامبر اکرم (ص) یکی از کلیدی ترین عامل وحدت امت اسلام است.
وی بیان داشت: دومین عامل وحدت مسلمانان، قرآن کریم است که هنوز بعد از یکهزار و 400 سال در همه عالم اسلام بدون هیچ گونه تحریفی در اختیار مسلمانان قرار دارد.
امام جمعه موقت تهران یاد آورشد: نماز و قبله واحد نیز سومین رمز وحدت ما مسلمانان است و همه ما به سمت یک قبله نماز می گذاریم و اهل بیت (ع) نیز چهارمین عامل وحدت هستند که امروز محبت این خاندان ما را دور هم جمع کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد یادآورشد: آیه مباهله (آیه 61 سوره آل عمران) نیز بزرگترین سند فضیلت و برتری جایگاه اهل بیت (ع) است که « جارالله زمخشری» از مفسران بزرگ اهل سنت نیز بر این آیه اتفاق نظر دارند.
وی بیان داشت: مهم ترین ویژگی خاندان اهل بیت (ع)، طهارت ناب در فضائل اخلاقی، عمل صالح، رفتار، علم و ایمان است که سادات شیعه و اهل سنت باید در طهارت سیاسی، اعتلای علمی و رشد اخلاقی خود را به این خاندان نزدیک کنند و توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.
وی گفت: مهم ترین دستاورد نزدیک شدن به خاندان اهل بیت (ع)، تحکیم پیوندها در حول علم، اخلاق و عمل صالح و همچنین وحدت در حول ریسمان مستحکم الهی است که باید به آن توجه کنیم.
امام جمعه موقت تهران خطاب به علمای اهل سنت گفت: جامعه اسلامی آن طور که باید از این میزان و مرتبه محبت و ارادت شما به خاندان اهل بیت پیامبر اکرم (ص) آگاه نیستند و شما باید پیشگام باشید و این را فریاد بزنید.
وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای مهم همایش سادات شیعه و اهل سنت و حضور شیعه و اهل سنت در کنار همدیگر را در این می دانیم که دنیای اسلام و ملت ایران بدانند که برادران و خواهران اهل سنت چه ارادت و محبت خاصی به خاندان پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزندان ایشان دارند.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد یاد آور شد: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی می فرمودند اگر وجود مبارک پیامبر اکرم (ص) نبود، باب معرفت الله تا ابد بسته بود که امیدواریم در حول محور قرآن، قبله واحد و اهل بیت (ع)، پیوند خود را تحکیم کنیم و حول اصل کلیدی ولایت فقیه که همه علمای شیعه و اهل سنت بر آن اتفاق نظر دارند به اقتدار جهانی دست یابیم.
نائب رییس اول مجلس نهم شورای اسلامی گفت: ما در دورانی زندگی می کنیم که دنیای استکبار دست آمریکا و ایادی ناپاک آن همچون بن سلمان ها و نتانیاهوها است که از همه قدرت و توان شان برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان استفاده می کنند که به لطف خدا به هیچ نتیجه ای هم نمی رسند.
ابوترابی فرد تاکید کرد: امروز شاهد اقتدار امت اسلامی در سراسر جهان اسلام هستیم که جبهه مقاومت غزه، دمشق، بیروت ویمن درکنار هم یک جبهه متحد را شکل دادند که درعقبه آن بسیج ایران اسلامی و نیروهای مقاومت حضور دارند اما برای این که پیروزی های بزرگ تری را در کوتاه ترین زمان به دست بیاوریم باید صفوف خود را در حول شخصیت بی نظیر پیامبر اکرم (ص) قرار دهیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: استان هرمزگان نماد فاخری از وحدت شیعه و اهل سنت است که نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نقش برجسته و تعیین کننده ای در تحکیم صفوف و ارتقای جایگاه علمی، سیاسی و فرهنگی این استان دارند.
ابوترابی فرد ادامه داد: امیدواریم استان هرمزگان همانگونه که در عرصه های سیاسی و اقتصادی صاحب نام و نشان در کشور است و فرزندان غیور این استان در اقتدار ایران اسلامی نقش مهمی دارند، در عرصه تحکیم وحدت اسلامی نیز گام های بلندتری بردارند و برای ملت ایران و اسلام، پیام آور وحدت، عزت و احترام باشند.
7195/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.