نعمت روز پیکر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام براساس تصمیم فرمانداری شهرستان بندرعباس و در راستای اعلام سازمان هواشناسی هرمزگان مبنی بر خروج سامانه ی بارشی از استان صورت گرفته است.
وی بیان داشت: باز یا بسته شدن مدرسه های سایر شهرستان های هرمزگان نیز بنا به صلاحدید و تصمیم فرمانداری شهرستان ها، تصمیم گیری می شود.
به علت وزش باد و باران و آبگرفتگی معابر مدرسه های نوبت صبح شهرستان بندرعباس و برخی شهرهای هرمزگان از جمله بندرخمیر، قشم، رودان، بستک، حاجی آباد و بندرلنگه در همه مقاطع تحصیلی تعطیل بود.

**کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز گفت: در ادامه فعالیت سامانه بارشی بر روی استان، بتدریج از میزان ابرناکی در مناطق غربی کاسته شده و در مناطق مرکزی تا ظهر امروز سه شنبه و در مناطق شرقی و شمالی استان تا بعد از ظهر بارش باران همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.
سی سی پور گفت: این سامانه بارشی امشب از استان هرمزگان خارج می شود و از ظهر تا پایان وقت امروز سه شنبه نیز افزایش سرعت بادهای غربی سبب مواج شدن دریا خواهد شد که توصیه می شود تمهیدات لازم در این خصوص صورت گیرد.
وی ادامه داد: از فردا چهارشنبه تا پایان هفته روند کاهش دمای کمینه و افزایش دمای بیشینه در استان هرمزگان پیش بینی می شود.
7195/6048
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.