اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ناصر صامعی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان افزود: هم اکنون 48 میلیون و 500 هزار نفر در کشور برای کارت هوشمند ملی ثبت نام کردند که تاکنون 45 میلیون کارت برابر با 80 درصد کارت صادر و تحویل متقاضیان شده است.
وی بیان داشت: هم اکنون 80 درصد از واجدان شرایط در کشور کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند که هرمزگان با وجود محرومیت موفق به صدور 85 درصد کارت شده است و بالاتر از میانگین کشوری این اقدام صورت گرفته است.
این مسوول اظهارداشت: در یکصدمین سال بنیانگذاری سازمان ثبت احوال (سوم دی ماه 97) اقدام هایی چون ثبت سرود ثبت احوال، رونمایی از ثبت لوگوی سازمان و حذف آدرس و کپی انجام شد که کار شایسته ای صورت گرفته است.
وی بیان داشت: در حال حاضر سازمان ثبت احوال در 200 نقطه شهری و روستایی کشور به صورت آنلاین به شهروندان خدمات ارایه می دهد و در هر ثانیه 6 هزار استعلام مورد نیاز را پاسخ می دهد که این آمار بیانگر اهمیت کار سازمان ثبت احوال را می رساند.

**ثبت احوال بیشترین ارتباط با مردم دارد
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: طبق توصیه های دینی خدمت به مردم بالاترین عبادت است و سازمان ثبت احوال این افتخار را دارد که بیشترین ارتباط با مردم برقرار می کند.
صامعی با اشاره به اهمیت سازمان ثبت احوال گفت: هر سازمان و نهادی که آمار و اطلاعاتی نیاز داشته باشد به ثبت احوال مراجعه می کنند که این نشان از توانمندی و جایگاه ارزنده سازمان ثبت احوال را دارد.
وی بیان داشت: مدیران ثبت احوال باید در ایجاد امید و انگیزه به همکاران و نیروهای تحت مجموعه خود تلاش کنند، چرا که مدیری انگیزه و امید نداشته باشد نمی‌ تواند نیروی با انگیزه تربیت کند.
این مسوول اظهارداشت: سازمان ثبت احوال هم اکنون یکهزار و 100 واحد اجرایی مصوب دارد که به صورت الکترونیکی در تمامی شهرستان ها و بخش ها به مردم خدمات ارائه می دهد.
وی یاد آور شد: در مناطق حاشیه ای و دور افتاده کشور که خانه‌ های بهداشت، شوراها و دهیاران وجود ندارد نیز 30 هزار ثبت یار در خدمت مردم هستند.
در این آیین «داوید صادقی» به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال هرمزگان معرفی و از خدمات «فرزاد افشاری نژاد» مدیرکل سابق این اداره کل قدردانی شد.
7195/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.