اخبار مرتبط

صمد حمزه ئی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تغییرهای انسانی زیادی در ساحل بندرعباس و ورود آلاینده های مختلف باعث شده جوامع دریایی ساکن در مناطق جزر و مدی و ساحلی در حال جا به جایی باشند که در این تغییر گونه های مفید جای خود را به گونه های غیر مفید می دهند.
وی تاکید کرد: تغییرهای شدیدی که در تنوع زیستی موجودات زنده ساحلی و دریایی ایجاد شده با سرعت بالایی درحال افزایش است.
وی خاطرنشان کرد: میانگین غلظت ذره های آلاینده در هر مترمعکب آب دریا در ساحل بندرعباس 2 برابر میزان استاندارد بوده و در برخی مناطق این غلظت به پنج برابر هم می رسد.
رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس اظهار داشت: باید هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل های ساحل بندرعباس، پیش از آنکه به مرحله بی بازگشت برسند، اقدام شود.
حمزه ئییاد آور شد: تخریب اکوسیستم دریایی ساحل شهر بندرعباس آثار نامطلوبی بر روی زندگی و سلامت ساحل نشینان خواهد داشت و در آینده مشکل های فراوانی را ایجاد خواهد کرد.

** آلایندگی ساحل بندرعباس برای گردشگری مشکل ساز می شود
رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس تصریح کرد: ورود آلاینده ها به ساحل بندرعباس با منشا خشکی و دریا بیش از توان اکولوژیکی این ساحل برای خودپالایی است و درنتیجه مقدار فراوانی از آلودگی ها در آب دریا و یا رسوبات ساحلی باقی می ماند.
حمزه ئی افزود: این موجب می شود استفاده از ساحل و دریا برای مقاصد تفریحی، گردشگری، اقتصادی و شیلاتی دچار مشکل شود.
وی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از این تغییرهای مخرب باید پژوهش جامعی بر روی عوامل مخرب متعدد در ساحل شهر بندرعباس انجام شود.
وی ادامه داد: این پژوهش ابعاد دقیق مشکل ها را مشخص می کند و سپس می توان راه حل های پیشنهادی را ارزیابی و انجام داد.
3219 /6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.