اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،الله مراد عفیفی پور عصر دوشنبه در بازدید از بنادر و اسکله های مسافری شهرستان قشم، اظهار داشت: این هشت فروند اسکله فلزی با مجموع اعتبار 52 میلیارد ریال از محل اعتبار داخلی سازمان بنادر و دریانوردی با استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی افزود: این اسکله های شناور فلزی در مبادی گردشگری طبل، گوران، گورزین، سهیلی، کندالو، لافت قدیم و شیب دراز در جزیره قشم و همچنین جزیره هنگام واقع شده است.
عفیفی پور تصریح کرد: تمامی این اسکله ها با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی برای استفاده مردم و بهبود معیشت جزیره نشینان مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: برای امسال نیز، احداث سایبان، محوطه سازی، ایمن سازی مسیرها و ساخت سرویس های بهداشتی توسط سازمان بنادر در این اسکله ها در دستور کار قرار دارد که تا پیش از شروع طرح نوروزی سال 98، این پروژه به پایان می رسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر رعایت الزام های ایمنی در گشت های دریایی بیان داشت: ایمنی سفرها و ثبت خاطرات خوش برای هموطنان مهم ترین مولفه برای یک سفر دریایی است.
عفیفی پور تاکید کرد:با شناورهایی که به هر دلیلی الزام های سفرهای ایمن دریایی را رعایت نکنند و در این رابطه به تذکر مسوولان امر توجهی نداشته باشند، برخورد قانونی می شود.
استان هرمزگان با برخورداری از 14 جزیره و بهره مندی از 10 بندر مسافری و بزرگترین ناوگان سفرهای دریایی، به عنوان پایتخت مسافرت هایی دریایی ایران شناخته می شود.
ترابری بیش از 13 میلیون نفر سفر دریایی طی 9ماهه امسال در بندرهای استان هرمزگان به ثبت رسیده است.
7198/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.