اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ایرج حیدری شامگاه شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان افزود: براساس ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد 98 هزار ریال و هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد 290 هزار ریال است.
وی بیان داشت:عرضه گسترده گوشت سفید و قرمز با هدف تنظیم بازار به قیمت تعادلی و مصوب توسط شرکت پشتیبانی امور دام هرمزگان انجام می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهارداشت: همچنین با هدف تنظیم بازار، از هفته ی آینده نیز توزیع گوشت گرم به صورت گسترده در سطح استان هرمزگان توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز خواهد شد.
حیدری خاطرنشان کرد: دستگاه های متولی همچون صنعت، معدن و تجارت، شرکت پشتیبانی دام، اصناف و جهاد کشاورزی موظف هستند در خصوص نرخ مصوب گوشت های که به صورت گسترده در سطح استان توزیع می گردد، به شهروندان اطلاع رسانی کنند.
وی اظهارداشت: باید یک شبکه نظارتی مشخص عرضه و توزیع گوشت از سوی دستگاه های متولی پیش بینی شود تا از هر گونه سوء استفاده های احتمالی در بازار این محصول جلوگیری شود.
این مسوول یادآورشد: شهروندان اگر تخلفی در روند توزیع گوشت خارج از شبکه توزیع مشاهده کردند باید بلافاصله این امر را به دستگاه های نظارتی گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی همچنین در زمینه وردات دام سنگین گفت: جهاد کشاورزی نسبت به شناسایی سرمایه گذاران فعال متقاضی در زمینه واردات دام سنگین برنامه ریزی و مقدمات واردات دام را از طریق فعالان این بخش هرچه سریع تر انجام دهند.
حیدری با اشاره به اهمیت حمایت از مرغداری های هرمزگان اضافه کرد: جهاد کشاورزی با برنامه ریزی مناسب مرغداری های استان که اقدام جوجه ریزی و یا در حال انجام آن هستند، در حوزه تامین نهاده های مورد نیاز به آنها کمک کند تا قیمت تمام شده تولید این محصول کاهش پیدا کند.
وی ابراز داشت: هیچ گونه مشکلی در زمینه تامین نیازهای مورد نیاز مردم وجود ندارد و سعی می شود با برنامه ریزی مناسب پایان سال خوبی برای آن ها رقم بخورد.
وی با اشاره به آغاز طرح نظارتی نوروز تصریح کرد: طرح نظارت بر بازار استان هرمزگان ویژه ایام پایانی سال از ابتدای بهمن ماه آغاز تا نیمه فرودین سال 98 ادامه دارد.
7195/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.