اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیر عامل آب و فاضلاب هرمزگان در این مراسم گفت: این کارناوال در قالب ویژه‌ برنامه‌ های شاد و متنوع شامل نمایش، سرود، قصه، مسابقه وغیره با مفاهیم آموزش صرفه جویی و لزوم فرهنگ سازی و بهینه سازی مصرف آب در میناب اجرا شد.
امین قصمی افزود: در این کارناوال والدین دانش آموز، فرزندانشان را با پیاده روی در مسیری به مسافت یک کیلومتر از محل آموزش وپرورش میناب تا پارک آنامیس همراهی کردند.
وی بیان داشت: یکی از استراتژی های اصلی آب و فاضلاب هرمزگان در کنار اقدامات فنی و سازه ای، فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف و تقاضای آب است.
این مسوول همچنین اظهارداشت: جشنواره های نخستین «واژه آب» نیز با هدف بهینه سازی در مصرف آب سال گذشته با مشارکت 4 هزار و 650 دانش ‌آموز به همراه یکهزار و 300 نفر از والدین و 200 مربی در شهرهای میناب، هشتبندی، رودان، بندرلنگه، بندرخمیر و بندرعباس برگزار شد.
قصمی اضافه کرد: امسال نیز در سطح وسیع تری در قالب کارناوال آب با جمعیتی معادل 20 هزار نفر (دانش آموزان و والدین) اجرا شد.
وی گفت: تجربه نشان داده است ایجاد منابع آبی جدید و احداث خطوط انتقال آب و سدها نمی تواند به حفظ منابع آبی ما کمک کند بلکه موثرترین روش، فرهنگ سازی و ترویج مصرف بهینه آب در میان نسل جدید است تا ضمن آگاهی وارث خوبی برای منابع آبی مان باشند.
**کارناوال آب ابتکاری هوشمندانه در حوزه فرهنگ سازی موضوع آب است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان نیز با قدردانی از مجموعه و مدیریت آب و فاضلاب استان در برگزاری کارناوال دوستان آب گفت: این مراسم، ابتکاری هوشمندانه در حوزه فرهنگ سازی موضوع حیاتی آب است.
بهروز اکرمی افزود: برگزاری این مراسم نشان می دهد که فرهنگ سازی را باید از مدارس آغاز کرد، چرا که مدرسه برای انتقال مفاهیم صرفه جویی گزینه بسیار مناسبی است.
وی ادامه داد: دلیل دیگر این که، با توجه به مشکلات کم آبی شهرستان میناب، انتخاب این شهر برای آشنایی بیشتر مردم و جامعه هدف (نسل جدید) با مفهوم مصرف بهینه آب ضروری است.
معاون استاندار هرمزگان اظهارداشت: حفاظت از منابع آبی، مسوولیتی همگانی است و نه تنها شرکت آب و فاضلاب بلکه همه ما در برابر حفظ منابع آبی مسوولیم تا بتوانیم با مدیریت مصرف مشکلات کم آبی را کاهش دهیم.

**کارناوال آب، کارگاهی آموزشی برای دانش آموزان است
فرماندار میناب گفت: کارناوال آب به نوعی کارگاه آموزشی برای دانش آموزان است تا مدیریت مصرف آب و مفهوم صرفه جویی را بیاموزند.
محمد احمدی با اشاره به استمرار پدیده خشکسالی و چالش های کم آبی پیش روی این شهرستان گفت: برگزاری کارناوال آب حرکتی فرهنگی و ارزشمند است و این اتفاق برای این برهه زمانی که با کم آب شدید مواجه ایم، بسیار لازم است.
در این مراسم همچنین از برندگان دومین مسابقه نقاشی «آب مساوی با زندگی» قدردانی شد.
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت آب ویژه آموزگاران و نواختن زنگ آب از جمله برنامه ‌های اجرایی دهمین جشنواره فراگیری نخستین (واژه آب) در سال‌ تحصیلی 97 است که در استان هرمزگان برای دانش‌ آموزان اجرا و و در حال برگزاری است.
شهرستان میناب در 90کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.
7195/6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.