اخبار مرتبط

محمد جانباز عصر پنجشنه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس اولویت های کاری و به منظور بهبود چرخه تولید در مزارع پرورش میگو، استانداردهای اجرا شده در این مزارع همواره مورد نظارت بازرسان این اداره کل قرار داشته و به روز رسانی و ارتقاء آن مورد تاکید است.
وی افزود: با حضور کارشناسان دامپزشکی، کنترل ورود پست لارو به مزارع ، بکارگیری مسئول فنی و بهداشتی در مراکز مذکور ، نظارت بر آماده سازی استخرها ، ذخیره سازی مناسب پست لاروها در سایت نمونه برداری از جمله اقداماتی است که در طول دوره پرورش میگو انجام می شود.
دکتر جانباز تصریح کرد: پرورش میگو یکی از مهمترین ظرفیت های هرمزگان در بخش شیلات است که نقش بسزایی در ارز آوری و توسعه صادرات دارد و از همین رو نظارت بر بهداشت مزارع پرورش میگو و بهبود عملکرد آنها به منظور حفظ این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. .
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان تصریح کرد: کشورهای آسیای شرقی و اروپا متقاضی میگوی پرورشی هرمزگان هستند.
دراطلاعات منتشره شیلات هرمزگان، وسعت مفید مزارع پرورش میگو در هرمزگان هم اکنون بیش از 4 هزار و 800 هکتار با پیش بینی تولید 18 هزارتن در سال عنوان شده که با توجه به کیفیت بالای محصول 80 درصد آن به خارج از کشور صادر می شود.
براساس اطلاعات ذکر شده هم اکنون نزدیک به 2 هزارو 450 نفر بطور مستقیم در سطح 4 هزارو 800 هکتار از مزارع پرورش میگوی این استان فعالیت دارند.
دراین اطلاعات میزان میگوی پرورشی تولیدی سال گذشته در کشور حدود 32 هزار تن ذکر شده که بیش از 15 هزارتن آن در استخرهای پرورش میگوی هرمزگان تولید شده است.
6048/7198
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.