اخبار مرتبط

ابوذر سالاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شورای فرهنگی دانشگاه با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح و همچنین ایجاد کانالی برای ارتباط دانشجو با دانشجو برای برگزاری برنامه های فرهنگی مجوز فعالیت این رادیو دانشجویی را صادر کرد.
وی ادامه داد: این رادیو از مدتی پیش فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده و توانسته به ایجاد فضایی جذاب تر و با نشاط تر در دورن دانشگاه تاثیر مثبتی داشته باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اضافه کرد: این رادیو که به نام «تنفس آزاد» فعالیت خود را به صورت رسمی از امروز آغاز کرده داخلی بوده و برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برنامه تولید و پخش می کند.
تهیه کننده وگوینده این رادیو پادکست هم گفت: راه اندازی این رادیو با هدف ایجاد همدلی، نشاط و فضای پویا در بین دانشجویان این دانشگاه انجام شده است.
شبنم عالی پور با اشاره به اینکه برنامه های این رادیو آنلاین به صورت ویژه و در مناسبت های علمی و ملی مذهبی پخش می شود، افزود: رادیو آنلاین دانشگاهی بستری جذاب برای فعالیت و بروز استعداد های دانشجویان است.
وی اضافه کرد: بیان مسائل، دغدغه ها و نظرهای دانشجویان، گفت و گو با کارشناسان، اساتید و مسوولان دانشگاهی، اجرای نمایشنامه رادیویی و معرفی کتاب های متنوع از برنامه های این رادیو دانشگاهی است.
'پادکست یکی از جدیدترین و بروزترین سامانه های ارتباطی در اینترنت و روشی مناسب برای انتشار محتوای الکترونیکی از طریق صدا است که کاربران قادر هستند ساخته های صوتی وکلامی خود را به عنوان وبلاگ صوتی به شنوندگان ارائه دهند.
پادکست به شکل یک فایل چند رسانه ای است که با بهره گیری از فیدهای عمومی برای پخش صدا بر روی کامپیوترهای شخصی و موبایل، بر روی اینترنت فرستاده می شود.'
هرمزگان یکی از استان های فعال در زمینه رادیو دانشجویی است و به نظر می رسد رادیو «تنفس آزاد» اولین رادیو پادکست دانشجویی هرمزگان و دومین رادیو اینترنتی دانشجویی استان است.
نخستین رادیو اینترنتی دانشجویی هرمزگان سال گذشته توسط انجمن مستقل دانشگاه هرمزگان آغاز بکار کرده است.
3219 / 6048
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.