اخبار مرتبط

مهدی عباسپور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال میزان برداشت از هر هکتار از متوسط سالیانه بیشتر شده است اما قیمت خرید در باغ کاهش یافته است.
وی ادامه داد: سال گذشته هر کیلو انار به قیمت 40 هزار ریال از کشاورزان خریداری می شد درحالی که امسال به 15هزار ریال تا 18 هزار ریال کاهش یافته است.
مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد سطح زیر کشت انار در این شهرستان را 190 هکتار با پیش بینی عملکرد 11 تن در هکتار اعلام کرد.
به گفته وی، رقم های رباب، پوست سفید، اشکفتو، گلوسرخ در این شهرستان کشت شده و بیش ترین سطح زیر کشت مربوط به روستای دهنو، خوشنوآباد، باغات و سیرمند است.
مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد افزود: برداشت انار تا اواخر آبان ادامه دارد و محصول برداشتی منطقه به تهران، خراسان و استان های همجوار ارسال می شود.
شهرستان حاجی آباد مهم ترین منطقه کشت انار در هرمزگان به شمار می رود.
این شهرستان به دلیل شرایط آب و هوایی خاص خود برای تولید خربزه، هندوانه، هلو، انار، زردآلو، انگور یاقوتی و خرما و اغلب درختان منطقه های سردسیری و گرمسیری بسیار مستعد و پر رونق است.
شهرستان حاجی آباد 31 هزار و 189 هکتار زمین های زیر کشت دارد که 21 هزار و 238 هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی شامل 4 هزار و 824 هکتار مرکبات، 50 هزار و 52 هکتار کشت نخل و 80 هکتار نیز کشت گلخانه ای است.
در این شهرستان همچنین 24 هزار و 700 نفر در زمینه های کشاورزی و گرایش های آن شامل 22 هزار و 500 نفر در بخش زراعت، باغبانی و صنایع وابسته مشغول به کار هستند.
9887/2094
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.